fbpx

Veteranide lood

Veteran Tõnu Nurk

10.03.2023

Kaitseliidu tegevuses aktiivselt osalev veteran Tõnu Nurk tõi kaasa väärtusliku kogemuse – ta on osalenud viiel missioonil Afganistaanis ning ühel missioonil Iraagis.

Kuidas algas Sinu karjäär kaitseväes?

Lõpetasin ajateenistuse 2008. aasta kevadel, sealt edasi läksid paljud rühmakaaslased Scoutspataljoni, et minna missioonile. Kuna kambavaim oli tugev, liitusin samuti Scoutspataljoniga ning sama aasta novembris jõudsin oma esimesele missioonile Afganistaani.

Milline on olnud Sinu missioonikogemus ja mis oli selle juures suurimaks väljakutseks?

Missioonikogemusi on mul nüüdseks kokku kuus ja need kõik on olnud üht- või teistmoodi erinevad. Alati on nende seas olnud ka mitte nii häid päevi, aga tagantjärele mõeldes on need  olnud ikka pigem positiivsed kogemused.Oma esimesel Afganistaani missioonil olles võtsin eesmärgiks osaleda kokku kümnel missioonil, mõni on veel puudu. Suurimaks väljakutseks on olnud eemalolek perekonnast.

Mida olulist on missioonikogemus Sulle andnud või õpetanud edaspidises elus?

Minu jaoks on missioon ja kaitseväe kogemus üldiselt andnud juurde enesekontrolli ja seda arusaamist elus, et kõik ei juhtu kohe. Praktilise poole pealt näiteks kasvõi seda, kuidas pakkida asju kotti nii, et need päriselt ära mahuvad. Siinkohal suured tervitused minu esimesele pooljao ülemale.
Lisaks on missioonid andnud väga palju sõjalist ja juhtimiskogemust ja näiteks seda, kuidas suhelda erinevate inimestega. Kindlasti ka hakkamasaamist pingelistes olukordades ja kuidas anda esmaabi. Eks neid asju on tegelikult veel, mida kasutangi igapäevaselt.

Milline on Sinu seos kaitseväega täna?

Olen tegevliige Kaitseliidu Järva malevas.

Mida mõtled või tunned, kui näed inimesi Sinilill rinnas?

Eks ikka tekitab hea tunde, et inimesed päriselt hoolivad, näitavad toetust ja teavad Sinilille tähendust!

Soovin annetada

Heategevuskampaania tulu läheb Eesti Vigastatud Võitlejate ühingule, mille kaudu toetame Eesti veterane.

Täname suursponsoreid ja müügipartnereid

Täname sponsoreid ja partnereid