fbpx

EESTI VIGASTATUD VÕITLEJATE ÜHING TOETAB SINILILLE KAMPAANIAGA KOGUTUD ANNETUSTEST VETERANE JA NENDE LÄHEDASI.

Lisaks toetatakse tervisespordi edendamist ja taastusravi valdkonna tugevdamist kogu ühiskonnas üldisemalt, sest nii saavad paremat tuge ka meie vigastatud võitlejad. Esimene heategevuskampaania veteranide toetuseks viidi läbi 2014. aasta aprillis.

2023

2023
   

Annetustest ning meenete müügist kogunes

116 000€

2023. aasta annetustest toetati veterane ja nende lähedasi ning tervishoiu valdkonda laiemalt. Sinilille sümboolika müügist saadud tulu aitas koostöös Pärnu Lahe Rotary Klubiga luua Pärnu randa ujumisvõimalus ka puuetega inimestele, soetada Hiiumaa Haiglale vajalik videokolonoskoop ning koostöös Paralümpiakomiteega loodi Kiviõli Seikluskeskusesse para-suusatamise võimalus.

2022

2022

Annetustest ning meenete müügist kogunes

103 000€

2022. aastal toetati kogutud annetustest nii Eesti kui ka Ukraina veterane. Lisaks jõudis ITK taastusravikliinikusse kauaoodatud käerobot Gloreha Sinfonia, mida kasutatakse tegevusteraapias patsiendi käe või käte funktsiooni taastamiseks, arendamiseks või säilitamiseks. „Käerobot on kõrgtehnoloogiliseks abivahendiks meie tegevusterapeutidele nende töös patsientidega. See seade võimaldab parandada patsientide käel just peenmotoorikat ja selle funktsioone,“ ütles ITK Taastusravikliiniku Ambulatoorse taastusravi keskuse juhataja Katrin Olo-Laansoo.

2021

2021

Annetustest ning meenete müügist kogunes

86 500€

Kogutud annetustega aidati lisaks veteranide toetamisele soetada Narva Haiglale taastusravi seadmeid, rajada Viljandi linna välijõusaal, Eesti Invaspordi Liidul arendada erivajadustega inimeste sportimisvõimalusi ning MTÜ-l Peaasjad edendada vaimse tervise valdkonda.

2020

2020
   

Annetustest ning meenete müügist kogunes

49 800€

Kogutud annetustega aidati lisaks veteranide toetamisele soetada Kuressaare Haiglale taastusravi seadmeid, rajada Narva linna välijõusaal, Eesti Invaspordi Liidul korraldada istevõrkpalli treeninguid ja võistlusi ning MTÜ-l Peaasjad edendada meeste ja noorte vaimset tervist.

2019

2019
   

Annetustest ning meenete müügist kogunes

84 800€

Kogutud annetustega aidati lisaks veteranide toetamisele soetada Lõuna-Eesti Haiglale taastusravi seadmeid, rajada Võru linna välijõusaal, Eesti Invaspordi Liidul korraldada istevõrkpalli treeninguid ja võistlusi ning MTÜ-l Peaasjad edendada meeste ja noorte vaimset tervist.

2018

2018
   

Annetustest ning meenete müügist kogunes

71 700€

Kogutud annetustega aidati lisaks veteranide toetamisele rajada Tapa linnas välitrenažööride ala, soetada Tartu Ülikooli Kliinikumile ja Rakvere Haiglale taastusravi seadmeid ning toetada MTÜ Peaasjad tegevust meeste vaimse tervise edendamisel.

2017

2017
     

Annetustest ning meenete müügist kogunes

84 700€

Annetused suunati lisaks vigastatud veteranide toetamisele Haapsalu rannapromenaadile liikumispuudega inimestele välitrenažööride ala rajamiseks, Ida-Viru Keskhaigla taastusravi osakonnale basseini pääsuks invalifti soetamiseks ja MTÜ Peaasjad tegevuse toetamiseks.

2016

2016
   

Annetustest ning meenete müügist kogunes

81 800€

Annetatud raha suunati Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingule veteranide ja nende lähedaste taastusravi ning spordi- ja õppetegevuse toetuseks. Lisaks toetas ühing kogutud annetustega Pärnu Haigla taastusravi- ja heaolukeskust lihasjõutreeningu seadme soetamist ja Eesti Füsioterapeutide Liidul nende eriala spetsialistide koolituste korraldamist. Veel toetas ühing MTÜ Peaasjad tegevust noorte vaimse tervise teemade kaasaegsel ja avatul käsitlemisel, panustades eelkõige noorte e-nõustamise ja koolitusvõimaluste arendamisse.

2015

2015
   

Annetustest ning meenete müügist kogunes

100 200€

Kogutud annetused suunati Haapsalu Neuroloogilisele Rehabilitatsioonikeskusele vajaliku kõnniroboti ostuks. Selja- ja peaaju kahjustuste tõttu tekkinud halvatuse raviks vajaliku moodsa kõnniroboti ostuks koguti 100 235 eurot.

2014

2014
 

Annetustest ning meenete müügist kogunes

67 900€

Esmakordne kampaania oli üle ootuste edukas. Vaid kahe nädalaga koguti üle Eesti eelkõige Sinilille rinnamärkide müügiga 67 967 eurot Ida-Tallinna Keskhaigla taastusravikliinikule vigastatud veteranidele vajaliku kõnniabiseadme, antigravitatsiooni tehnoloogial põhineva linttrenažööri ostuks. Annetuste maht võimaldas kliinikul lisaks laia kasutusvõimalusega kõnniabiseadmele soetada ka teisi taastusraviseadmeid, mis on abiks kõigile kliiniku patsientidele.