fbpx

Veteranipäev

Veteranipäeva tähistamisega 23. aprillil täname ja tunnustame neid mehi ning naisi, kes on sõjalistel operatsioonidel kodust kaugel tugevdanud Eesti julgeolekut ja rahvusvahelist tõsiseltvõetavust, samuti nende perekondi ja lähedasi. Veteranipäev on traditsioon, mis sai alguse 2013. aastal.

22. aprillil kell 10 toimub Tapa linnakus Afganistanist Camp Bastionist ära toodud ausamba juures langenute mälestamine. Tseremooniast teeb Sõdurileht otseülekande.

23. aprillil kutsume kõiki üles heiskama päikesetõusul riigilipud Veteranipäeva tähistamiseks.

23. aprillil algusega kell 11:00 toimub Eesti Sõjamuuseumis Veteranipäeva heategevuslik pannkoogihommik ja kinopärastlõuna. Lisainfo

23. aprillil kell 12.00 toimub Jumalateenistus Tori Eesti sõjameeste mälestuskirikus kus leiab aset veteranide mälestustule õnnistamine.

23. aprillil kell 13.00- 14.45 Tartu Lõunakeskuses veteranidele pühendatud sõpruskohtumine jäähokis, millest võtavad osa Põhja- ja Lõuna-Eestis teenivad veteranid, kaitseväelased ja kaitseliitlased. Pealtvaatajatele tasuta!

23. aprillil orienteeruvalt kell 15.00 stardib 1. jalaväebrigaadi Tapa linnaku pääslast motoretk Tartusse. Kõik veteranid ja veterane toetavad motomehed/motonaised on oodatud sellel motoretkel osalema. Retk toimub eeldusel, et väljas on sademeteta ilm ja vähemalt 10 kraadi sooja. Osalemiseks palun registreeruda MHK 18.04.2022 telefonil 53445043 või mario.lementa@outlook.com

23.aprillil kell 15.00 annavad Riigikogu avatud uste päeval Mustad Kolonelid Toompea lossi hoovis tasuta kontserdi Veteranipäeva ja Riigikogu 103 aastapäeva puhul.

Kampaania tippsündmuseks on 23. aprillil veteranipäeva auks korraldatav Veteranirock Tartus, kus kell 19.00 algaval kontserdil astuvad üles Kosmikud koos Sõjaväeorkestriga, Propeller, Horror Dance Squad ja Vahipataljoni ajateenijate bänd. Veteranirocki saadet on võimalik vaadata ETV2 vahendusel algusega kell 21.30.

Täname suursponsoreid ja müügpartnereid

Täname sponsoreid ja partnereid