fbpx

Veteranikuu

Aprill on veteranikuu!

Alates 2014.aastast viib Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing koostöös Naiskodukaitsega igal kevadel aprillis läbi Sinilille kampaaniat mis kutsub üles kandma Sinilille rinnamärki kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide ning nende lähedaste tunnustuseks.

2023. aasta kevadel kogutakse raha, et toetada veterane ja nende lähedasi ning tervishoiu valdkonda laiemalt. Sinilille sümboolika müügist saadav tulu aitab koostöös Pärnu Lahe Rotary Klubiga luua Pärnu randa ujumisvõimalus ka puuetega inimestele, soetada Hiiumaa Haiglale vajalik videokolonoskoop ning koostöös Paralümpiakomiteega luua Kiviõli Seikluskeskusesse para-suusatamise võimalus.

Pärnu Lahe Rotary Klubi president Esta Tamm sõnas, et nad on võtnud südameasjaks ellu viia nende inimeste unistused, kes oma erivajaduste tõttu ei ole kunagi saanud nautida Pärnu lahe rannavõlusid ja supelda meres. “Unistame, et Pärnu imeline rand oleks avatud kõikidele, ka neile inimestele, kes vajavad abi liikumisel. Meil on hea meel, et ka Sinilillekampaania aitab inimesi sellele unistusele lähemale,” lisas Tamm.

Tänapäeva veteranid on osalenud rahvusvahelistel sõjalistel ja rahutagamise operatsioonidel Horvaatias, Liibanonis, Bosnia ja Hertsegoviinas, Kosovos, Kesk-Aafrika Vabariigis, Iraagis, Afganistanis, Malis, Iisraelis, Süürias, Makedoonias, Adeni lahel ja Vahemerel. Veterane on meie seas üle 3000 – nende pered ja kodud on kõikjal üle Eesti, neid võib leida tegutsemas väga erinevatel elu- ja huvialadel. Neid vapraid mehi ja naisi jääb alati ühendama missioonikogemus ja jätkuv tahe seista Eesti riigi ja rahva vabaduse eest. Riik ja meie liitlased on kaitseväe ja Kaitseliidu veterane alati kõrgelt hinnanud, kuid neile on oluline ka lähedaste, kolleegide, sõprade ja kogu rahva toetus. Veteranide sümboliks on Sinilill, millega saab igaüks näidata, et väärtustame nende panust meie ühise julgeoleku heaks.

Iga Sinilille märk, mille on valmistanud SA Hea Hoog vahendusel vaimsete ja psüühiliste erivajadustega inimesed üle Eesti, on unikaalne käsitöö. Kõikjal Eestis aitavad Sinilille sõnumit ja märke levitada ning annetusi koguda Naiskodukaitse vabatahtlikud. Sinilille rinnamärgiga toetad Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingut abistamaks nii veterane kui teisi Eesti inimesi.

Kõikjal Eestis aitavad Sinilillemärkide ja käepaelte müügiga annetusi koguda vastavalt piirangute tingimustele Naiskodukaitse vabatahtlikud. Sinilille märke ja käepaelu saab osta ka COOPi kauplustes ja e-poes, Selveri kauplustes ja e-poes, Circle K tanklates, Apotheka apteekides ning e-apteegis, Apollo raamatupoodides ja e-poes, R-kioskites, Karupoeg Puhhi poodides ja e-poes, Myfitnessi spordiklubides, lisaks Eesti Sõjamuuseumis, Cargobusi esindustes, Tallinna bussijaamas, Topauto esindustes ning koostöös Smartpost Itellaga ka Anname Au kodulehe e-poes.

Välk takso pakub Tartus 1.-30.04 soodustust 7% kõikidele sõitjatele, kellel on mõni kampaaniatoode kaasas või küljes. Kõikidest autodest on võimalik sel perioodil ka soetada omale kampaania tooteid!

Täname kõiki toetajaid ja anname au veteranidele!

 

Kontakt ja lisainfo:

Sinilille kampaania koordinaator Laura Milk, mobiil:+372 55 922 290, e-mail: sinilill.ee@gmail.com

Täname suursponsoreid ja müügipartnereid

Täname sponsoreid ja partnereid