fbpx

Veteranide lood

Veteran Ergo Mets

08.04.2024

Vanemveebel Ergo Mets on erialalt meditsiiniõde, ta töötab paralleelselt õhuväe meditsiiniosakonnas ning Tallinna Kiirabis õde-brigaadijuhina.

Ergo alustas oma karjääri Kaitseväes koheselt peale kohustusliku ajateenistuse lõppu, lõpetades mereväe koosseisus nooremallohvitseride kursuse ning sellele järgnevalt ka vanemallohvitseride põhikursuse.

Kuna meditsiinivaldkond tundus paeluv, läbis Ergo Kaitseväes esmalt parameediku- ning seejärel ka erakorralise meditsiinitehniku väljaõppe. Huvi tervisevaldkonnas end täiendada aina kasvas – Ergo omandas Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis õenduse eriala, mis pakkus põhjalikumat meditsiinialast teadmistepagasit.

Lisaks meditsiinihuvile on Ergo aktiivne sportlane. Teenistuses olles kaotas ta kolm sõrme lõhkepaketi plahvatuses ning seetõttu võistleb ta paraklassis, kus ta on kahel korral välja teeninud Kaitseväe parima sportlase tiitli. Lisaks on Ergo mitmekordne Eesti meister sisesõudmise paraklassis. Erinevatele pjedestaalikohtadele on Ergo tulnud rahvusvahelisel võistlusel Invictus Games ning ette on näidata ka kuldmedal 400 meetri jooksus 2019. aasta Sõjaväelaste Maailmamängudelt.

Laialdased meditsiiniteadmised koos praktiliste oskustega teevad Ergost nõutud mehe erinevatel missioonidel – kokku on Ergo osalenud kolmel miinitõrjeoperatsioonil ning aastal 2021 välismissioonil Malis.

Soovin annetada

Heategevuskampaania tulu läheb Eesti Vigastatud Võitlejate ühingule, mille kaudu toetame Eesti veterane.

Täname suursponsoreid ja müügipartnereid

Täname sponsoreid ja partnereid