fbpx

Uudised

Tervisesportlastest heategijad on Sinilillerännakuga teel Kiievi poole

12.04.2022

Kui Tallinnast Kiievi poole liikuma hakata ning külastada tee peal teisigi NATO idapiiri riikide pealinnu, ootab ees 1805 kilomeetri pikkune teekond. Selle vahemaa läbimise aprillikuu jooksul on endale eesmärgiks võtnud üle 750 inimese.

Mõistagi ei suundu keegi neist päriselt otse sõjakoldesse, vaid koguvad omal jõul liikudes (kõndides, joostes, rattaga sõites, ujudes jne) vastava arvu treeningkilomeetreid ja Kiievi poole liigutakse virtuaalsel kaardil.

Kampaania “Anname au!” raames juba teist aastat toimuv heategevuslik virtuaalne liikumisüritus Sinilillerännak koondab enda alla neid mehi ja naisi, kes soovivad läbi liikumise tunnustada eesti ja ukraina veterane ning toetada nende ravi ja rehabilitatsiooni.

30 päeva on 1805 kilomeetri üksinda kogumiseks liiga lühike aeg, seega toimub rändamine sellel aastal tiimides. Kusjuures iga tiim hindab ise kui palju tiimiliikmeid on vaja, et kuu lõpuks eesmärk täita. 60 praeguseks registreerinud tiimi seast leiab sõpruskondasid, töökollektiive, kooliperesid ning ka Naiskodukaitse erinevad ringkonnad on esindatud. Lisaks Eestile on osalejaid nii Lätist, Leedust, Poolast, Hollandist, Belgiast, Inglismaalt, Taanist ja Rootsist. Mõned osalejad on ka kaugematest riikidest nagu Türgi, USA ja Kanada.

Iga kolme päeva tagant uuenevalt Sinilillerännaku kaardilt on huvitav jälgida, kuidas tiimid edenenud on. Osalejad moodustuvad rivi läbi Baltimaade, mõned kiiremad on juba Poola välja jõudnud. Üks suurematest tiimidest “Jooks on Lahe” jõudis esimese kümne päevaga Kiievisse kohale ja alustas teekonda teistkordselt. Kaardil liiguvad pisipildid, millele vajutades on näha tiimide tutvustusi. Näiteks võib sealt näha, et kõige esimesena liitunud “Õpime koos“-tiim koondab enda alla hariduselu taskuhäälingu “Õpime koos” kuulajad. Sõpruskond “Eestlase Kopenhaagenis“ on tiimi tutvustuse juures jaganud ka lõbusat pilti oma tiimist. TÜ Kliinikumi töötajad liituvad tiimiga “Kliinikum Kiievisse” nii hoogsalt, et kõige suurema tiimi tiitel kuulub juba neile. Neist eraldi tiimi teinud “Kiired füsiobeibed“ proovivad tööandja tiimiga sammu pidada. Ühe tiimi nimi – “Juunibeebid 2021” – reedab, et nendega koos koguvad kilomeetreid ka tillukesed rändajad. Kõige uuem tiim on toreda nimega “Heeringas kuival maal”. Huvitavaid tiime osaleb rännakul palju, igal oma lugu taga.

Sinilillerännakule saab registreerida terve aprillikuu jooksul. Kusjuures arvesse lähevad kõik mõõdetud treeningkilomeetrid alates 1. aprillist. Üle poole kuu on veel ees, pole hilja oma punt kokku ajada või liituda tuttavate tiimiga.

Liigume ja teeme koos head!

Rohkem infot leiad SIIT

Soovin annetada

Heategevuskampaania tulu läheb Eesti Vigastatud Võitlejate ühingule, mille kaudu toetame Eesti veterane.

Täname suursponsoreid ja müügipartnereid

Täname sponsoreid ja partnereid