fbpx

Uudised

Täna tähistatakse veteranipäeva – Anname au!

23.04.2023

Täna tähistatakse Eestis riigilipu heiskamisega päikesetõusul veteranipäeva, millega täname ja tunnustame neid mehi ning naisi, kes on sõjalistel operatsioonidel kodust kaugel tugevdanud Eesti julgeolekut ja rahvusvahelist tõsiseltvõetavust, samuti nende perekondi ja lähedasi.

Veteranipäev on alates 2014. aastast ametlikult lipupäev, mistõttu kutsub kaitsevägi kõiki inimesi täna heiskama oma kodudel riigilipud, et näidata toetust kaitseväe ja Kaitseliidu veteranidele.

Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide hulka kuulub üle 3400 inimese.

Tänavusel Veteranipäeval toimub mitmeid erinevaid sündmusi:

✿ 23.04.2023 kell 12.00 toimub jumalateenistus Tori Eesti sõjameeste mälestuskirikus.

✿ 23.04 kell 13.00-14.30 toimub Kohtla-Järve spordikeskuse Jäähallis Veteranipäevale pühendatud jäähoki matš. Kohtuvad veteranide võistkonnad. Lõuna-Eesti vs Põhja-Eesti.

✿ 23.04.2023 kell 19.00 algab Rakvere Vallimäel Veteranirock. Üles astuvad Metsatöll, A-rühm, Jaagup Tuisk ja NATO kirdekorpuse bänd „Griffin“ – laval ainult veteranid. Veteranirocki kontserdi ülekannet on võimalik vaadata ETV vahendusel algusega kell 22.00.

Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing ja Naiskodukaitse kutsuvad igal aastal aprillikuus inimesi kandma Sinilille rinnamärki kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide ning nende lähedaste austamiseks.

Sinilille sümboolika müügist saadav tulu aitab lisaks veteranidele koostöös Pärnu Lahe Rotary Klubiga luua Pärnu randa ujumisvõimalus ka puuetega inimestele, soetada Hiiumaa Haiglale vajalik videokolonoskoop ning koostöös Paralümpiakomiteega luua Kiviõli Seikluskeskusesse para-suusatamise võimalus.

Kaitseväelased on välisoperatsioonidel osalenud alates 1995. aastast ning teeninud Horvaatias, Bosnia ja Hertsegoviinas, Liibanonis, Makedoonias, Iisraelis, Süürias, Iraagis, Kosovos, Afganistanis, Malis, Adeni lahel, Vahemerel ja Kesk-Aafrika Vabariigis.

Sinilillekampaaniat viib läbi MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing koostöös Naiskodukaitsega. Oma panusega aitavad kampaania õnnestumisele kaasa Kaitsevägi, Kaitseministeerium, Eesti Kaitseväe Veteranid MTÜ, Itella Estonia, Coop, Selver, Circle K, Apotheka, R-kiosk, Apollo, Myfitness, Karupoeg Puhh, Milworks, Milrem, Ortopro, Go Craft, Huum, Topauto, Vichy, Semetron, Threod Systems, Nordic Armoury, Maru Ehitus, Tactical Foodpack, Fendernet, Eesti Võrkpalli Liit, Eesti Jalgpalli Liit, Eesti Korvpalli Liit, Mega Media Grupp, Digitrükk, Swedbank, Telia, Montonio ja Minilaod.

 

Soovin annetada

Heategevuskampaania tulu läheb Eesti Vigastatud Võitlejate ühingule, mille kaudu toetame Eesti veterane.

Täname suursponsoreid ja müügipartnereid

Täname sponsoreid ja partnereid