fbpx

Uudised

Tallinna Sinilillejooksul osales ligi 400 jooksjat

11.04.2022

10. aprillil toimus Tallinnas Kadrioru pargis Sinilillejooks, kus päeva vältel oli võimalus lisaks jooksule osaleda ka erinevates Naiskodukaitse poolt korraldatud tegevustes. Lastel oli võimalus meisterdada ning suurematel õppida elupäästmise ABC’d. Soovijad said end proovile panna kaitseväe kehaliste võimete kontrolltestil ning kõige pisemad jooksid Sinilillekese lastejookse.

Alates 2014. aastast on Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing koostöös Naiskodukaitsega viinud igal kevadel läbi Sinilillekampaaniat, mis kutsub üles kandma Sinilille rinnamärki kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide ning nende lähedaste tunnustuseks. Sel aastal kogutakse annetusi, et toetada veterane ja nende lähedasi ning tervishoiu valdkonda laiemalt. Sinilille sümboolika müügist saadav tulu aitab ka ITK Taastusravikliinikul soetada vajalik käeroboti ning toetab Ukraina veteranide ravi ja rehabilitatsioonivõimalusi.

Sinilillejooksude peakorraldaja Urmas Rajaver sõnas: “Kuigi aprilli alguse ilm ei soosinud meid eriti, siis kokkuvõttes jooksud sujusid hästi ja nelja etapi peale kogunes väga palju tublisid jooksjaid, kelle toetus on oluline nii Eesti kui ka Ukraina veteranidele.”

Pärast meeleolukat Myfitnessi soojendusvõimlemist kogunes Tallinna Sinilillejooksu starti ligi 400 jooksjat, kes kõik liikusid jooksutrassil sinilill rinnas, et anda au veteranidele.

Võitjateks kuulutati U16 arvestuses Risto Kalju ja Meri-Lill Plagnaud, naiste ja meeste arvestuses Mark Abner ja Sandra-Katren Põld ja M40 ning N35 arvestuses Aleksandr Kuleshov ja Kadiliis Kuiv. Kusjuures Kadiliis Kuiv osales kõigil 4. etapil ning suutis võita neist kõik! Niii jooksmas kui ka parimaid autasustamas oli peaminister Kaja Kallas.

Sinilillejooksu on veel võimalik läbida Saaremaal, Taanis ning Gruusias, lisaks virtuaalarvestuses. Lisainfo: annameau.ee/sinilillejooks

Sinilillekampaaniat viib läbi MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing koostöös Naiskodukaitsega. Oma panusega aitavad kampaania õnnestumisele kaasa Kaitseministeerium, Kaitsevägi, Eesti Kaitseväe Veteranid MTÜ, Itella Estonia, Coop, Selver, Apotheka, R-kiosk, Apollo raamatupoed, Myfitness, Karupoeg Puhh, Milworks, Go Craft, HUUM, Cybernetica, Threod Systems, BAE Systems, Nordic Armoury, MARU Ehitus, Tactical Foodpack, Half An Hour Gives Me Power, Fendernet, Eesti Võrkpalli Liit, Eesti Jalgpalli Liit, Eesti Korvpalli Liit, Digiekraanid, Digitrükk, Swedbank, Telia, Montonio ja Minilaod.

Kaitseväe fotogalerii leiad SIIT

 

Täname suursponsoreid ja müügipartnereid

Täname sponsoreid ja partnereid