fbpx

Uudised

Sinilillekampaaniaga koguti annetuseks rekordilised
116 000 eurot

22.05.2023

MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing annetab kümnendal juubeliaastal koos Naiskodukaitsega läbiviidud Sinilillekampaaniaga „Anname au!” kogutud 116 000 eurot Eesti kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide ning nende lähedaste toetuseks, lisaks luuakse koostöös Pärnu Lahe Rotary Klubiga Pärnu randa ujumisvõimalus puuetega inimestele, soetatakse Hiiumaa Haiglale videokolonoskoop ning koostöös Paralümpiakomiteega luuakse Kiviõli Seikluskeskusesse para-suusatamise võimalus.

Tänavuse kampaania raames toimus palju erinevaid üritusi – kampaania avapäev koos Sinilillejooksu ja kontserdiga Tallinnas ning jooksud Rakveres, Narvas, Tartus, Kuressaares, Washingtonis ja Kopenhaagenis. Sinilillerännak tõi osalema üle 1000 inimese ning esmakordselt toimus Veteranirock Rakvere Vallimäel, kus astusid üles Metsatöll, A-Rühm, Jaagup Tuisk ning NATO Kirdekorpuse bänd Griffin. Lisaks korraldasid Naiskodukaitse vabatahtlikud enam kui 70 väiksemat üritust kõikjal Eesti paikades – valikus oli erinevaid matkasid, seiklusmänge ja ka vestlusõhtuid veteranidega.

„Tahan tänada kõiki toetajaid, kogutud rekordsumma näitab, et veteranikuust on 10 aastaga saanud traditsioon, mis on läinud Eesti inimeste südamesse. Veteranid on andnud hindamatu panuse, et me kõik saaksime ennast turvalisemana tunda ja edukas kampaania näitab, et oskame seda hinnata,“ ütles kaitseminister Hanno Pevkur.

Sinilillekampaania algataja MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing esimees Enn Adosoni sõnul läks selle aasta kampaania üle ootuste hästi. „Eriti hea meel oli üle mitmete aastate näha kõikidel üritustel kohal väga palju inimesi. Meele teeb rõõmsaks, kui inimesed annavad au ning tulevad veteranide tunnustamiseks välja,“ sõnas Adoson.

„Tänan südamest kõiki enam kui 300 naiskodukaitsjat, kes vabatahtlikuna oma töö ja perede kõrvalt sel aastal kampaaniat vedada aitasid. Teie sisuline töö ehk panus Sinilillekampaania sõnumite levitamisse on äärmiselt väärtuslik ja asendamatu,“ sõnas Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming.

23. aprillil tähistati veteranipäeva, mispuhul heisati lipud veteranide auks mitmel pool Eestis. Veteranipäeval toimus mitmeid üritusi veteranide ja nende lähedaste auks: Tori Eesti Sõjameeste Mälestuskirikus õnnistati veteranide mälestustuli, Kohtla-Järvel mängiti veteranihokit. Kogu päeva vältel säras sinilillevärvides Skywheel of Tallinn.

Kümne aasta jooksul on Sinilillekampaaniaga annetusteks kogutud 847 371  eurot annetusi. Eelneval üheksal aastal on annetuste abil toetatud:

  • 2014 – kõnniabiseade Ida-Tallinna Keskhaigla taastusravikliinikule;

  • 2015 – kõnnirobot Haapsalu Neuroloogilisele Rehabilitatsioonikeskusele;

  • 2016 – lihasjõutreeningu seade Pärnu Haigla taastusravi- ja heaolukeskusele;

  • 2017 – liikumispuudega inimestele välitrenažööride ala Haapsalu rannapromenaadile, invalift Ida-Viru Keskhaigla taastusravi osakonnale;

  • 2018 – välitrenažööride ala Tapa linna, taastusravi seadmed Tartu Ülikooli Kliinikumile ja Rakvere Haiglale;

  • 2019 – taastusravi seadmed Lõuna-Eesti Haigla Sihtasutusele, välijõusaal Võru linna, Eesti Invaspordi Liitu istevõrkpalli treeningute läbiviimise ning võistlustel osalemise toetuseks;

  • 2020 – taastusravi seadmed Kuressaare Haiglale, välijõusaal Narva linna, Eesti Invaspordi Liitu istevõrkpalli treeningute läbiviimise ning võistlustel osalemise toetuseks;

  • 2021 – taastusravi seadmed Narva Haiglale, välijõusaal Viljandi linna, Eesti Invaspordi Liitu arendamaks erivajadustega inimeste sportimisvõimalusi;

  • 2022 — taastusravi käerobot Ida-Tallinna Keskhaiglale. Lisaks anti panus Ukraina veteranide toetamisse.

Lisaks toetati aastatel 2016–2021 MTÜ-d Peaasjad meeste vaimse tervise edendamiseks, Eesti Füsioterapeutide Liitu spetsialistide koolitamiseks ning MTÜ-d Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing vigastatud veteranide ja nende lähedaste taastusravi ning spordi- ja õppetegevuse toetuseks.

Sinilillekampaaniat viib läbi MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing koostöös Naiskodukaitsega. Oma panusega aitasid kampaania õnnestumisele kaasa Eesti Kaitsevägi, Kaitseministeerium, Eesti Kaitseväe Veteranid MTÜ, Itella Estonia, Coop, Selver, Circle K, Apotheka, R-kiosk, Apollo, Myfitness, Karupoeg Puhh, Milworks, Milrem, Ortopro, Go Craft, Huum, Topauto, Vichy, Semetron, Threod Systems, Nordic Armoury, Maru Ehitus, Tactical Foodpack, Fendernet, Eesti Võrkpalli Liit, Eesti Jalgpalli Liit, Eesti Korvpalli Liit, Mega Media Grupp, Digitrükk, Swedbank, Telia, Montonio ja Minilaod.

Lisainfo:
Laura Milk
Sinilillekampaania koordinaator
+372 5592 2290
sinilill.ee@gmail.com

Soovin annetada

Heategevuskampaania tulu läheb Eesti Vigastatud Võitlejate ühingule, mille kaudu toetame Eesti veterane.

Täname suursponsoreid ja müügipartnereid

Täname sponsoreid ja partnereid