fbpx

Uudised

Sinilillejooksud lõppesid Tartus selle aasta osalusrekordiga

16.04.2023

Laupäeval 15. aprillil leidis aset Narva Sinilillejooks, kus piiriäärsele Joaoru promenaadile jooksmiseks oli registreerunud selle linna Sinilillejooksude rekordarv osalejaid ehk veidi üle 80. inimese. Jooksjate hulgas olid suurearvuliselt esindatud nii liitlased Tapalt kui ka Viru Vangla meeskond. Meeste jooksu parim oli 11.05,4 tulemusega Tiit Oinus, naiste parimana lõpetas Jana Heikinen ajaga 14.21,0, M40 klassi võitis Rudolf Kits, N35 klassi parim oli Kristina Kärt, 16P klassi parim Aleksandr Maslennikov ning T16 parim Polina Grigorieva. Kõik tulemused on leitavad SIIT

Kaitseväe spordijuht Mikk Sarik, kes ka ise jooksu kaasa jooksis, sõnas: “On hea meel näha, et kohalike jooksuhuviliste arv on aastatega kasvanud. Lisaks on rõõm, et ka USA liitlased tulid oma kohalolu näitama ning Eesti veteranidele au andma.”

Pühapäeval 16. aprillil joosti aga veteranikuu viimane Sinilillejooks Tartus, kuhu kogunes 2023. aasta jooksude rekordarv – ligi 400 jooksjat. Lisaks osales Sinilillekese lastejooksudel koos maskott Nubluga ligi 150 pisikest spordisõpra, huvilistel oli võimalik sooritada kaitseväe üldfüüsilist testi ning soojaks võimelda koos Myfitnessi innustavate treeneritega.

Meeste võistlusklassi parimaks oli ajaga 10.50,0 Hannes Metsalu, naiste parim Kadri-Liis Rehtla jõudis finišisse ajaga 13.28,7. M40 kiireim oli Margus Lehtna, N35 parim Maarika Vällik. P16 parimaks osutus Daren-Marcus Teder ning sama vanade tütarlaste arvestuse parim oli Doris Audova. Kõiki tulemusi saab vaadata SIIT.

Sinilillejooksude peakorraldaja Urmas Rajaver võtab hooaja kokku: “Vägev on lõpetada selle aasta jooksud pea kaks korda suurema osalejate arvuga kui eelmisel aastal Tartus jooksis. Kui esimesed jooksud aprilli alguses toimusid karges kevadilmas siis tänaseks olid tingimused juba paremad ja sellest kindlasti ka korralik osalejate arv. Eriti hea meel on selle üle, et liikumisaasta tähistamiseks tuldi välja kogu perega ja lastejooksudel osales väga palju mudilasi!”

Kõikide jooksude peale kokku panustas Anname Au kampaaniasse ning oma tervisesse sel aastal üle 1000 inimese. Kuni veteranipäevani 23. aprillil on veel võimalus seda arvu suurendada ning joosta Sinilillejooksu virtuaalarvestuses. Info ja registreerimine annameau.ee/sinilillejooks

Narva jooksu pildigalerii leiab SIIT

Tartu jooksu pildigalerii leiab SIIT

2023. aasta kevadel kogutakse raha, et toetada veterane ja nende lähedasi ning tervishoiu valdkonda laiemalt. Sinilille sümboolika müügist saadav tulu aitab koostöös Pärnu Lahe Rotary Klubiga luua Pärnu randa ujumisvõimalus ka puuetega inimestele, soetada Hiiumaa Haiglale vajalik videokolonoskoop ning koostöös Paralümpiakomiteega luua Kiviõli Seikluskeskusesse para-suusatamise võimalus.

 

Soovin annetada

Heategevuskampaania tulu läheb Eesti Vigastatud Võitlejate ühingule, mille kaudu toetame Eesti veterane.

Täname suursponsoreid ja müügipartnereid

Täname sponsoreid ja partnereid