fbpx

Uudised

Persoonilugu: Sinilille virtuaaldistantside võitja erukolonel Carlo Calcagni

07.05.2021

Pararatta maailmakarika etapil Belgias Oostendes avanes mul võimalus isiklikult üle anda võitja medalid mõlemal virtuaaldistantsil konkurentsitult parimaid aegu näidanud Itaaliast pärit Carlo Calcagni’le.

Paraklassis osalenud kolonel Calcagni on Itaalia sõjaväe veteran, kes asus teenistusse 1988 aastal langevarjurina ning alates 1990 aastast kuni erru minekuni 2007 aastal oli ta kopteri piloot. Ta on osalenud kolmel missioonil: Türgis, Albaanias ja Balkanil. Viimasel missioonil Balkani sõjas sai ta raskemetalli mürgituse, mille tulemusena ta tervislik seisund halvenes ja tõmbas ta sõjaväe karjäärile kriipsu peale.

Lapsest saati spordiga tõsiselt tegelev kolonel Calc agni omab judos musta vööd ning on kirglik jalgrattur. Sõjaväekarjääri ajal harrastas ta väga tugeval tasemel jooksmist ja sõjaväe viievõistlust. Näiteks 100m jooksu rekord on tal 10,6 sekundit. Pärast tervise halvenemist jätkas kolonel aktiivselt spordi tegemist, kuna see aitab tal haiguse kulgu pidurdada ning annab siiani talle jõudu. Igapäevaselt vajab kolonel tänasel päeval lisahapniku, mille tarbeks on tal seljas spetsiaalne seadeldis, mida kasutab ta ka sporti tehes. Hetkel parasportlasena on mehe treeningmaht 30+ tundi nädalas ja suurim eesmärk on Tokyo paraolümpial Itaalia esindamine. Alaks muidugi pararatas ja täpsemalt osaleb ta T2 paraklassis, kus võistlejad kasutavad kolmerattalist võistlusratast ehk tegu on sportlastega, kellel on tasakaaluga probleeme.

Sinilille virtuaalvõistlusest kuulis kolonel Calcagni tänu Itaalia sõjaväe paraspordi meeskonnale, kes edastas info võistluse kohta oma liikmetele. Varem Eesti kohta mitte midagi kuulnud kolonel otsustas end kohe kirja panna, kuna, nagu ta ise ütles, siis hetkel seoses Covid-19 tõttu maailmas valitseva negatiivse olukorra tõttu on sellised virtuaalvõistlused midagi positiivset ja ükskõik, kus kohas sa ka ei asuks, saad sa osaleda. Lisaks nähes, et see võistlus on korraldatud Eesti kaitseväe vigastatud veteranide toetuseks, andis see talle ekstra motivatsiooni osalemiseks.

Lõpetuseks palus ta tervitada kõiki Eesti kaitseväe vigastatud veterane, kellega loodab kohtuda 2022 Hollandis Haagi linnas toimuvatel Invictus mängudel.

 

Nimi: Carlo Fabio Marcello Calcagni

Sündinud: 30.10.1968

Auaste: Kolonel

Rahvus: Itaalia

Sinilille virtuaalvõistluse tulemused:

3,2km jooks: 9:06, kasutas jooksuratast

20km ratas: 26:59, kasutas kolmeratalist

 

Intervjuu autor: Urmas Rajaver

 

Soovin annetada

Heategevuskampaania tulu läheb Eesti Vigastatud Võitlejate ühingule, mille kaudu toetame Eesti veterane.

Täname suursponsoreid ja müügipartnereid

Täname sponsoreid ja partnereid