fbpx

Uudised

ITK taastusravikliinik sai kätte annetuste eest soetatud käeroboti

21.10.2022

ITK taastusravikliinikusse jõudis kauaoodatud käerobot Gloreha Sinfonia, mida kasutatakse tegevusteraapias patsiendi käe või käte funktsiooni taastamiseks, arendamiseks või säilitamiseks.

Seadet on võimalik kasutada nii akuutsel perioodil kui hilisemates taastusravi faasides. Võimalik on teha harjutusi nii kitsamale piirkonnale (ranne, labakäsi, sõrmed) kui ka ulatuslikumate liigutuste arendamiseks (õla- ja küünarvarre liigutused).

Käerobotit on võimalik kasutada erinevate diagnooside ja funktsioonihäirete korral nagu näiteks kesknärvisüsteemi kahjustusest tingitud häirete, perifeersete närvikahjustuste korral, erinevate käetraumade, operatsioonijärgsete seisundite, reumatoidatriidi ja osteoartroosi korral. Aga ka valu ja tursete vähendamiseks ning käe liigutuste koordinatsiooni ja osavuse parandamiseks. Patsiendi sooritust saab ka salvestada ja võrrelda seda ajas ning hinnata progressi.

„Käerobot on kõrgtehnoloogiliseks abivahendiks meie tegevusterapeutidele nende töös patsientidega. See seade võimaldab parandada patsientide käel just peenmotoorikat ja selle funktsioone,“ ütles ITK Taastusravikliiniku Ambulatoorse taastusravi keskuse juhataja Katrin Olo-Laansoo.

Seadme soetamine sai võimalikuks tänu Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingu ning Naiskodukaitse poolt Sinilille kampaaniaga kogutud annetustele. Sinilille kampaaniaga koguti ja annetati haiglale seadme ostmiseks 70 000 eurot.

Soovin annetada

Heategevuskampaania tulu läheb Eesti Vigastatud Võitlejate ühingule, mille kaudu toetame Eesti veterane.

Täname suursponsoreid ja müügipartnereid

Täname sponsoreid ja partnereid