fbpx

Uudised

Heategevusliku Sinilille oksjoniga koguti Eesti ja Ukraina veteranide toetuseks 11 811 eurot

26.04.2022

Naiskodukaitse korraldatud oksjonil sai pakkumisi teha ühtekokku 53 esemele või elamusele. Nädal aega kestnud oksjon toimus teist korda ning sel aastal keskenduti oksjoni esemete valikul elamustele ja koolitustele. Suurim panus ehk 1800 eurot tehti Õhuväe Ohvitseride Kogu annetatud õhuväe ohvitseride vestule.

Vestu annetamise mõte tekkis ÕVOK liikmetel eelmise aasta Sinilille oksjoni edust ja liikmete tugevast tahtest midagi erilist annetada ja seeläbi kollektiivselt toetada meie veterane. Oksjonil osutusid populaarseks ka õhuväe ülema brigaadikindral Rauno Sirki valmistatud kahemeetrine laud (lõplikuks panuseks oksjonil 1650 eurot) ning Välisluureameti annetatud käekell (lõplikuks panuseks 1400 eurot).

Tunnustatud Eesti graafiku Urmas Viigi litograafia „1991“ ostnud Taavi Mandriks on ise juba 27 aasta staažiga kaitseväelane, kaks korda missioonil käinud ning peab sinilillekampaaniat väga oluliseks. “Arvestades hetkel valitsevat olukorda arvan ma, et on ainuõige igal võimalikul moel tunnustada ja toetada veterane. Nii meie mehi, kes on andnud oma elu ja tervise selleks, et meil oleks kõik see, mis meil hetkel on, kui ka relvavendi Ukrainas, kes peavad meie kõigi eest võitlust,” selgitas Mandriks oma osalust heategevuslikul oksjonil.

Oksjonil mitu eset soetanud ja ka eelmisel aastal aktiivselt osalenud Patrik Maldre sõnas, et osales Sinilille oksjonil, sest leiab, et nii Eesti kui Ukraina veteranid ja nende perekonnad väärivad meie ühiskonna austust ja toetust. Maldre lisas: “Nemad on väga palju panustanud – ja vahel ka ohverdanud – meie ühiste väärtuste eest. Aprillis on meie kord näidata, et väärtustame nende panuseid ja pingutusi. Kui seda saab teha ka selliselt, et võidad mõne ägeda kogemuse või meene – seda parem! Tunnustan korraldajaid ja teisi oksjonil osalejaid ning kutsun üles ka teisi toetajaid järgmisel aastal osalema Sinilille oksjonil. Anname Au!”

Heategevusliku oksjoni korraldajad tänavad:
1. jalaväebrigaad, 2. jalaväebrigaad, Politsei- ja Piirivalveamet, Päästeamet, Riigikaitse Rügement, Riigikogu, Tartu linnavalitsus, Välisluureamet, Õhuseiredivisjon, Õhuvägi, Õhuväe Ohvitseride Kogu, Riho Ühtegi, Airi Tooming, Aleksei Turovski, Jalmar Vabarna, Kristo Pals, Marii Karell, Nikolai Novosjolov, Ott Kiivikas, Tiit Pruuli, Tõnu Tubli, Alatskivi loss, Comedy Estonia, Eesti Jalgpalli Liit, Estiko Grupp, Estiko-Plastar AS, Gustav Cafe OÜ, JK Tammeka, Kalev/Cramo, Kanepi aiand, Kari Outdoors, Lucky Laika, Salvest AS, Sangaste loss, Seiklushunt, Tallinna Loomaaed, Tartu Off-Road, Viirelaid.

Kogu oksjoni tulu annetatakse Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingule, kellega koostöös Naiskodukaitse Sinilillekampaaniat korraldab. Üheksandat aastat toimuva Sinilillekampaania eesmärk on kutsuda inimesi üles kandma Sinilille märki kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide ja nende lähedaste toetamiseks. Käesoleval aastal kogutakse raha, et toetada veterane, nende lähedasi ning tervishoiu valdkonda laiemalt. Sinilille sümboolika müügist saadava tuluga aidatakse ITK Taastusravikliinikul soetada vajalik käerobot ning katta Ukraina veteranide ravi ja rehabilitatsioonikulusid.

Soovin annetada

Heategevuskampaania tulu läheb Eesti Vigastatud Võitlejate ühingule, mille kaudu toetame Eesti veterane.

Täname suursponsoreid ja müügipartnereid

Täname sponsoreid ja partnereid