fbpx

Uudised

Esmakordselt Jõhvis toimunud Sinilillejooksul startis ligi 150 osalejat

08.04.2024

7. aprillil toimus Sinilillejooks esmakordselt Jõhvis ning stardis oli ligi 150 osalejat, mis märgib Ida-Virumaa osalusrekordit. 

Meeste põhiklassis võidutses Kohtla-Järve abilinnapea Deniss Šalkauskas, kes läbis raja ajaga 10.17,5. Naiste kiireimaks osutus idavirulane Kaisa Kukk, kes sai ajaga 11.40 üldjärjestuses 13. koha. Ta oli ühtlasi klassi N35 võitja.

Meestest oli teisena finišis Hedrik Hang (KJK Vike) ja kolmandana Igor Jan Krawczyk (Treeningpartner), kes olid kaks kiiremat klassis P16. Õrnema soo esindajatest ületas teisena finišijoone T16 klassi võitja Anette Ahu (Alutaguse suusaklubi) ajaga 12.42,1 ja kolmandana T16 klassi teine Anette Kivimägi (Iisaku) ajaga 13.13. Klassis M40 sai esikoha Tauno Hang (Lääne-Virumaa) ajaga 11.20,8 ja naiste põhiklassi parim oli Haide Pertel (Ida-Virumaa) ajaga 13.36,7.

KÕIK TULEMUSED

Kokku sai 3,2 kilomeetri distantsil tulemuse kirja 145 jooksjat-kõndijat. Lisaks oli kavas lastele Sinilillekese jooks, kus osales kokku üle saja noore jooksuhuvilise. Pika raja noorim läbija oli 4-aastane.

“Narvas on viimastel aastatel osalus jäänud veidi kesiseks. Seal oli üsna keeruline saada meie üritusele inimesi ja otsustasime teha väikese muudatuse. Tundub, et asi õigustas ennast, täna oli üle 150 registreeruja ja oleme väga rahul selle tulemusega,” sõnas Sinilillekampaania koordinaator Laura Rogenbaum.

Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingu juhatuse liige Irina Raudsepp rääkis ERR’ile: “Meie eesmärk toetada ka sporti ja taastusravi kogu Eesti elanikkonna seas. Ehk see on kuu, kus me nii märkame sõdureid, kui ka propageerime sporti ja meeskonnatööd.”

Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide auks ja toetuseks korraldatav Sinilillejooks toimub aprillis veel Pärnus (14. aprill) ja Tartus (21. aprill). Lisaks on kõikidel soovijatel võimalik osaleda kuni 23. aprillini ehk veteranipäevani virtuaaljooksul.

Sinilillekampaaniat viib läbi MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing koostöös Naiskodukaitsega. Oma panusega aitavad kampaania õnnestumisele kaasa Kaitsevägi, Kaitseministeerium, Eesti Kaitseväe Veteranid MTÜ, Coop, Selver, Circle K, Apotheka, Petcity, R-kiosk, Apollo, Myfitness, Karupoeg Puhh, Matkasport, Poke Bowl, Milworks, Ortopro, Go Craft, Huum, Defrem, Autospirit, Semetron, Threod Systems, Saab, Petronas, Nordic Armoury, Maru Ehitus, Tactical Foodpack, Fendernet, Eesti Võrkpalli Liit, Eesti Jalgpalli Liit, Eesti Korvpalli Liit, Mega Media Grupp, Digitrükk, Swedbank, Telia, Montonio, Minilaod, Stebby, Vichy, Farmi Piimatööstus, ParimPidu.ee, Viking Security, Kultuurkapital,  Nordecon ja Jõhvi linn.

FOTOD (Eesti Kaitsevägi, Maria Tammeaid)

Allikas Rene Kundla/ERR

Soovin annetada

Heategevuskampaania tulu läheb Eesti Vigastatud Võitlejate ühingule, mille kaudu toetame Eesti veterane.

Täname suursponsoreid ja müügipartnereid

Täname sponsoreid ja partnereid