fbpx

Uudised

Üheskoos kolmesaja jooksjaga sai Tallinnas alguse veteranikuu

01.04.2023

1.aprillil toimus Tallinnas Stroomi pargis Anname Au kampaania avapäev koos Sinilillejooksuga, kus päeva vältel oli võimalus lisaks jooksule osaleda ka erinevates Naiskodukaitse poolt korraldatud tegevustes. Päev algas Johanna Randmanni kontserdiga, avakõneks sai sõna kaitseminister Hanno Pevkur ning jooksjad said end rajal proovile panna peaminister Kaja Kallase kõrval.

Sooritada sai kaitseväe kehaliste võimete kontrolltesti ning kõige pisemad jooksid Sinilillekese lastejookse. Pärast meeleolukat Myfitnessi soojendusvõimlemist kogunes Tallinna Sinilillejooksu starti üle 300. jooksja, kes kõik liikusid jooksutrassil sinilill rinnas, et anda au veteranidele.

Võitjateks kuulutati U16 arvestuses Sten Aljas ja Ellen Kobin, M40 ning N35 arvestuses Mart Kivi ja Eva Sepping ning naiste ja meeste arvestuses Enar Mustonen ja Karmel Jano.
TULEMUSED

Alates 2014. aastast on Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing koostöös Naiskodukaitsega viinud igal kevadel läbi Sinilillekampaaniat, mis kutsub üles kandma Sinilille rinnamärki kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide ning nende lähedaste tunnustuseks. Kümnendal juubeliaastal kogutakse annetusi, et toetada veterane ja nende lähedasi ning tervishoiu valdkonda laiemalt. Sinilille sümboolika müügist saadav tulu aitab koostöös Pärnu Lahe Rotary Klubiga luua Pärnu randa ujumisvõimalus ka puuetega inimestele, soetada Hiiumaa Haiglale vajalik videokolonoskoop ning koostöös Paralümpiakomiteega luua Kiviõli Seikluskeskusesse para-suusatamise võimalus.

Sinilillejooksu on aprillis võimalik veel läbida Rakveres, Saaremaal, Narvas ja Tartus, lisaks virtuaal-arvestuses. Lisainfo

Kampaania kestab 1.–30. aprillini ning antud vahemikus saab sinilillesümboolikat soetada ja seeläbi annetust teha järgnevates müügipunktides: Coop, Selver, R-Kiosk, Apollo ja Karupoeg Puhh kauplused, Circle K tanklad, Myfitnessi spordiklubid ning Apotheka e-apteek. Koostöös Itella Smartpostiga saab kampaaniatooteid tellida otse postiautomaati www.annameau.ee e-poest. Kõikjal Eestis aitavad Sinilillesümboolikaga toodete müügiga annetusi koguda ka Naiskodukaitse vabatahtlikud.

Sinilillekampaaniat viib läbi MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing koostöös Naiskodukaitsega. Oma panusega aitavad kampaania õnnestumisele kaasa Kaitsevägi, Kaitseministeerium, Eesti Kaitseväe Veteranid MTÜ, Itella Estonia, Coop, Selver, Circle K, Apotheka, R-kiosk, Apollo, Myfitness, Karupoeg Puhh, Milworks, Milrem, Ortopro, Go Craft, Huum, Topauto, Vichy, Semetron, Threod Systems, Nordic Armoury, Maru Ehitus, Tactical Foodpack, Fendernet, Eesti Võrkpalli Liit, Eesti Jalgpalli Liit, Eesti Korvpalli Liit, Mega Media Grupp, Digitrükk, Swedbank, Telia, Montonio ja Minilaod.

Kaitseväe fotogalerii 

Naiskodukaitse (Kristin Liiv) fotogalerii

Soovin annetada

Heategevuskampaania tulu läheb Eesti Vigastatud Võitlejate ühingule, mille kaudu toetame Eesti veterane.

Täname suursponsoreid ja müügipartnereid

Täname sponsoreid ja partnereid