fbpx

Uudised

Laupäeval avati Tartus Sinilillekampaania “Anname au!” tunnustamaks Eesti ja Ukraina veterane

02.04.2022

2. aprillil toimus Tartus Raekoja platsil Sinilillekampaania avaüritus, kus päeva vältel oli võimalus kuulata erinevaid muusikalisi etteasteid. Päeva avas puhkpilliansambel Popsid koos Nõo Muusikakooli laululastega, laulis ka Eesti Maaülikooli meeskoor Gaudeamus. Soovijad said end proovile panna kaitseväe kehaliste võimete kontrolltestil ning lapsed jooksid Sinilillekese lastejookse.

Alates 2014. aastast on Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing koostöös Naiskodukaitsega viinud igal kevadel läbi Sinilillekampaaniat, mis kutsub üles kandma Sinilille rinnamärki kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide ning nende lähedaste tunnustuseks. Sel aastal kogutakse annetusi, et toetada veterane ja nende lähedasi ning tervishoiu valdkonda laiemalt. Sinilille sümboolika müügist saadav tulu aitab ka ITK Taastusravikliinikul soetada vajalik käeroboti ning toetab Ukraina veteranide ravi ja rehabilitatsioonivõimalusi.

Kampaania avakõnes rõhutas kaitseminister Kalle Laanet veteranikuu olulisust. Eesti hoolib oma veteranidest. Ta seisab nende perede ja lähedaste kõrval. Ühiskond on veteranikuu üritused väga hästi omaks võtnud. Inimesed mõistavad kaitseväe ja Kaitseliidu rolli ja olemust. See aitab ühiskonna üksmeelsust tugevdada. „Veteranide rolli Eesti kaitse – sealhulgas liitlassuhete – ülesehitamisel on võimatu alahinnata,” lisas Laanet.
Pärast meeleolukat Myfitnessi soojendusvõimlemist koos puhkpilliorkestriga kogunes Tartu Sinilillejooksu starti ligi 200 jooksjat, kes kõik liikusid jooksutrassil sinilill rinnas, et anda au veteranidele. Kuue võistlusklassi arvestuses domineerisid Spordiklubi Prorunner jooksjad. Võitjateks kuulutati U16 arvestuses Marten Miljukov ja Carola Rebane, naiste ja meeste arvestuses Marika Kookla ning Revo Lumpre ja M40 ning N35 arvestuses Lauri Rabin ja Kadiliis Kuiv.

Sinilillejooksud jätkuvad juba pühapäeval 3. aprillil Pärnus, nädala pärast 09.04 Narvas ning 10.04 Tallinnas. Lisaks on kõikidel huvilistel võimalik liituda vabalt valitud kohas virtuaaljooksuga. Lisainfo annameau.ee.

Sinilillekampaaniat viib läbi MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing koostöös Naiskodukaitsega. Oma panusega aitavad kampaania õnnestumisele kaasa Kaitseministeerium, Kaitsevägi, Eesti Kaitseväe Veteranid MTÜ, Itella Estonia, Coop, Selver, Apotheka, R-kiosk, Apollo raamatupoed, Myfitness, Karupoeg Puhh, Milworks, Go Craft, HUUM, Cybernetica, Threod Systems, BAE Systems, Nordic Armoury, MARU Ehitus, Tactical Foodpack, Half An Hour Gives Me Power, Fendernet, Eesti Võrkpalli Liit, Eesti Jalgpalli Liit, Eesti Korvpalli Liit, Digiekraanid, Digitrükk, Swedbank, Telia, Montonio ja Minilaod.

Kaitseväe fotogalerii leiad SIIT
Naiskodukaitse Tartu ringkonna fotogalerii leiad SIIT

Soovin annetada

Heategevuskampaania tulu läheb Eesti Vigastatud Võitlejate ühingule, mille kaudu toetame Eesti veterane.

Täname suursponsoreid ja müügipartnereid

Täname sponsoreid ja partnereid