VETERANIKUU

Veteranikuule ja Sinilillekampaaniale anname tänavu avalöögi 3. aprillil kevade esimese Sinilillejooksuga Tartu linnas. Terve veteranikuu jooksul on erinevaid veteranide auks pühendatud sündmusi üle Eesti. Leia endale lähim ning anname üheskoos veteranidele au!

VETERANIPÄEVALE PÜHENDATUD ÜRITUSED

REEDE, 3. aprill

18.00  Heategevuslik Sinilillejooks ja Sinilillekampaania avamine Tartu Raekoja platsil.
Heategevuslik jooks 3,2 km (2 miili) ja 2020.aasta üldfüüsilise testi tegemise võimalus.
Sinilillekampaania avamise puhul Kaitseväe ja Kaitseliidu tehnika näitus. Alates 18.00-st esinevad Kaitseväe ajateenijate bänd, ansambel Mesi ja  black metal’i bänd Langenu. 

 

LAUPÄEV, 4. aprill

11.00 Heategevuslik Sinilillejooks Pärnu Keskväljakul.
Heategevuslik jooks 3,2 km (2 miili) ja 2020.aasta üldfüüsilise testi tegemise võimalus. Sinilillekesejooks lastele, Kaitseväe ja Kaitseliidu tehnika näitus ning palju muud põnevat kogu perele!

 

NELJAPÄEV, 9. aprill

12.00 Veteranide laskepäeva Pärnumaal. Kikepera harjutusväljakul (PÄRNUMAA).Laskepäeval osalemiseks on vajalik eelnev registreerimine, oma osalemis soovist anna teada hiljemalt 23. märtsiks. Registreerimiseks saada oma ees ja perekonnanimi ja sõjaline operatsioon kikepera@mil.ee

 

LAUPÄEV, 18. aprill

11.00 Heategevuslik Sinilillejooks Narva Joaorus.
Heategevuslik jooks 3,2 km (2 miili) ja 2020.aasta üldfüüsilise testi tegemise võimalus. Sinilillekesejooks lastele

11.00-15.00 MTÜ Sinu Riigi Kaitse eestvedamisel veteranipäeva tähistamine Narvas.

 

PÜHAPÄEV, 19. aprill

11.00 Heategevuslik Sinilillejooks Tallinnas Kadrioru Pargis.
Heategevuslik jooks 3,2 km (2 miili) ja 2020.aasta üldfüüsilise testi tegemise võimalus. Sinilillekesejooks lastele.

11.00 Heategevuslik Sinilillejooks Saaremaal Tornimäel.
Heategevuslik jooks 3,2 km (2 miili) ja 2020.aasta üldfüüsilise testi tegemise võimalus. Sinilillekesejooks lastele.

Jumalateenistused üle Eesti.  Eesti Kirikute Nõukogu liikmekirikute jumalateenistustel võetakse eestpalvesse veteranid ja nende lähedased ning mälestatakse langenuid.

 

TEISIPÄEV, 21. aprill

19.00 Heategevuslik õhtusöök. Carolin Illenzeeri fondi heategevuslik õhtusöök Noblessneris langenud kaitseväelaste perekondade toetamiseks. Osavõtt Carolin Illenzeeri fondi kutsetega, kuid ka kõigil soovijatel on võimalus osaleda heategevuslikul õhtusöögil. Huvilistel võtta ühendust info@carolinfond.ee


NELJAPÄEV, 23. aprill

07.00. Riigilipu heiskamine.

09.00. Hukkunud kaitseväelaste mälestamine Afganistanist Camp Bastionist äratoodud mälestusmärgi juures 1. jalaväebrigaadi linnakus Tapal.

12.00. Tori Eesti sõjameeste mälestuskirikus Jüripäeva jumalateenistus. Veteranide mälestustule õnnistamine, laternate süütamine ning lähetamine haudadele ja vabadusvõitlusega seotud mälestuspaikadele. Pärgade asetamised ja sõnavõtud Püha Jüri ratsamonumendi jalamil. Sõdurieine kiriku hoovis.

15.30 – 20.30. Küünalde süütamine langenute haudadel. Kaplanid viivad Tori kirikus süüdatud mälestustule langenud kaitseväelaste haudadele.

16.00 – 22.30. Veteranirocki militaarmess (Tartu, Raekoja plats)

17.00–18.00 Kann õlut koos kamraadiga  Tartu „Püssirohukeldris“ (koos pereliikmetega). Ühine kogunemine kõigile Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranidele Kaitseväe juhataja, Kaitseliidu ülema ja MTÜ Eesti Kaitseväe Veteranide osalusel.

18.00–22.30. Veteranirock 2020.Veteranipäevale pühendatud kontsert Tartus Raekoja platsil. Esinevad Mustasch, Nevesis, Must Hunt, Shanon ja Kaitseväe orkestri ajateenijate bänd. Kontserti kannab üle ETV2.


REEDE, 24. aprill

Veteranihoki. Tartu Lõunakeskuse jäähallis. Veteranidele pühendatud sõpruskohtumine jäähokis, millest võtavad osa Rootsi, Põhja- ja Lõuna-Eestis teenivad veteranid ja kaitseväelased. Pealtvaatajatele tasuta!

Hoia sündmuste kalendril silma peal meie kodulehel ja ole kursis meie tegemistega ka Facebooki lehel SIIN.

Heategevuskampaaniat viivad läbi MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing ja Naiskodukaitse

Vigastatud Võitlejate Ühing MTÜ (registrikood 80364584)
Aadress: Lõkke 4, Tallinn / Kontakt: sinilill.ee@gmail.com / Telefon: +372 55 922 290

punutud käepael+lill VETERANIDE TOETUSEKS!

+372