VETERANILE

Austatud veteran!

Veteranipäeva tähistamisega 23. aprillil täname ja tunnustame neid mehi ning naisi, kes on sõjalistel operatsioonidel kodust kaugel tugevdanud Eesti julgeolekut ja rahvusvahelist tõsiseltvõetavust, samuti nende perekondi ja lähedasi. Veteranipäev on uus kasvav ja laienev traditsioon, mis sai alguse 2013. aastal.

Kell 10 toimub Tapa linnakus Afganistanist Camp Bastionist ära toodud ausamba juures langenute mälestamine, mida on väisamas kaitseminister, Riigikogu esimees, kaitseväe juhataja asetäitja, Kaitseliidu ülem, veteranide ühingute esindajad ning vabariigi presidendi käsundusohvitser. Suuremal avalikkusel pole sel aastal tseremoonial osalemine tänu riigis kehtivatele piirangutele võimalik, kuid Sõdurileht teeb tseremooniast otseülekande.

Kell 12.00 toimub kaitseväe kalmistul kaplani teenistuse eestvedamisel tseremoonia, kus leiab aset veteranide mälestustule õnnistamine, laternate süütamine ning lähetamine haudadele ja vabadusvõitlusega seotud mälestuspaikadele.

Veteranipäeva jääb lõpetama kell 22 ETV 2 eetris olev telesaade „Veteranirock 2021“, mis on pühendatud veteranidele ning veteranipäevale.

 

 

Heategevuskampaaniat viivad läbi MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing ja Naiskodukaitse

Vigastatud Võitlejate Ühing MTÜ (registrikood 80364584)
Aadress: Lõkke 4, Tallinn / Kontakt: sinilill.ee@gmail.com / Telefon: +372 55 922 290

punutud käepael+lill VETERANIDE TOETUSEKS!

+372