08.05.2019 Veteranide auks joosti Poolas, Kopenhaagenis, Brüsselis ja esmakordselt ka Washingtonis

Lisaks neljale Sinilillejooksule Eestis toimus aprillikuus veteranide toetuseks ja auks sama palju jookse Eestist eemal.

Tänavu jooksime esimest korda Washingtonis ning peaaegu võib öelda, et traditsiooniliselt toimusid Sinilillejooksud Brüsselis, Poolas ja Kopenhaagenis.

Aprilli alguses Aafrika muuseumi pargis Tervunenis Brüsselis jooksis veteranide auks 130 jooksjat. Poolas NATO Kirdekorpuses toimunud Sinilillejooksul osales aga pea 175 jooksjat 17-st riigist! Kuu lõpus toimus heategevuslik Sinilillejooks ka Kopenhaagenis, kus kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide auks jooksis umbes 40 inimest.

Ja esimest korda jõudis Sinilillejooks üle Atlandi ookeani Washingtonisse, kus Wakefieldi pargis jooksis kuu lõpus 65 inimest veteranide auks. Jooksu võitis üldarvestuses Heleene Tambet ajaga 12:05 minutit.

Sinilillejooksu distantsiks on 3,2 kilomeetrit, mis on kaitseväelastele kohustusliku üldfüüsilise testi jooksu osa. Kõigi Sinilillejooksude eel sai soovi korral sooritada ka üldfüüsilist testi.

Kuuendat aastat peetava Sinilillekampaania eesmärk on kutsuda inimesi üles kandma Sinilille märki Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide ja nende lähedaste toetamiseks. Kogutud annetustega aitab MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing sel kevadel lisaks veteranide toetamisele soetada Lõuna-Eesti Haigla Sihtasutusel taastusravi seadmeid, MTÜ Peaasjadel jätkata tegevust vaimse tervise edendamisel, Võru linnal rajada välijõusaali ning Eesti Invaspordi Liidul viia läbi istevõrkpalli treeninguid ning osaleda võistlustel.

Me täname kõiki toetajaid Eestis ja välismaal. Anname au!

Heategevuskampaaniat viivad läbi MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing ja Naiskodukaitse

Vigastatud Võitlejate Ühing MTÜ (registrikood 80364584)
Aadress: Lõkke 4, Tallinn / Kontakt: sinilill.ee@gmail.com / Telefon: +372 55 922 290

punutud käepael+lill VETERANIDE TOETUSEKS!

+372