22.04 Tallinna Sinilillejooksul andis veteranidele au ligi 800 inimest

Täna Tallinnas peetud Sinilillejooksul andis Eesti Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranidele au ligi 800 inimest, kes läbisid selle näitamiseks 3,2 kilomeetrise distantsi.

„Tänasel Sinilillejooksul osales eelmise aastaga võrreldes neli korda rohkem inimesi, mis näitab, et Sinilillekampaania sõnum on jõudnud veel rohkemate inimesteni,“ ütles Sinilillejooksu läbiviija Kaia Kollo ning lisas, et suur rõõm oli lisaks jooksjatele, sörkijatele, kõndijatele ja lastega rajal olnutele näha distantsi läbimas ja teistele kaasa elamas ka neid, kelle tunnustuseks ja abiks Sinilillekampaania abil kogutud annetused suunatakse.

Sinilillejooksude sari on oma vormilt Eestis ainulaadne. Enne 3,2 kilomeetrise distantsi läbimist oli osalejatel võimalik läbida ka üldfüüsiline test, kus panna proovile enda füüsilised võimed sarnaselt kaitseväes läbi viidavale üldfüüsilisele testile. Kõigile Sinilillejooksust osavõtjatele esinesid kaitseväe orkestri ajateenijate rockband. Kuue võistlusklassi kolme parimat Sinilillejooksu medaliga. Üldarvestuses saavutas parima tulemuse Roman Hvalõnski ajaga 10.04 minutit.

Järgmised veteranipäevale pühendatud Sinilillejooksud peetakse homsel veteranipäeval Brüsselis ja 27. aprillil esmakordselt Tapal. Rajale on oodatud nii jooksjad kui ka kõndijad. Veteranipäeva tähistamine kulmineerub juba homme, kui veteranipäeva puhul heisatakse riigilipud ja õhtul peetakse Tallinnas Vabaduse väljakul Veteranirock, kus astuvad üles kaitseväe orkestri ajateenijate bänd, United States Army Europe Soldiers Chorus, Ziggy Wild ja peaesinejana Ruslana. Teleülekande teeb Veteranirockist ETV2.

Sinilillejooksul panid osalejatele välja auhinnad kaitseministeerium, kaitsevägi, Olerex, Apollo, R-kiosk, Vivacolor, Optimal Kindlustusmaakler, Spordipartner Trading OÜ, MyFitness AS, Selver ja SportID.

Heategevuskampaaniat Eesti Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide ning nende lähedaste toetuseks viib ellu MTÜ Eesti Vigastatud VõitIejate Ühing koostöös Naiskodukaitsega. Iga sinilillemärk on kordumatu käsitöö, mille on valmistanud SA Hea Hoog vahendusel vaimsete ja psüühiliste erivajadustega inimesed üle Eesti.

Tänavu kevadel suunab ühing sinilillesümboolika müügist kogutava tulu lisaks vigastatud veteranide ja nende lähedaste toetamisele ka Haapsalu rannapromenaadile liikumispuudega inimestele välitrenažööride ala rajamiseks, Ida-Viru Keskhaigla taastusravi osakonnale basseini pääsuks invalifti soetamiseks ja MTÜ Peaasjad tegevuse toetamiseks meeste vaimse tervise edendamisel.

30. aprillini on sinilillemärke ja –käepaelu võimalik osta kõigil veteranipäeva üritustel, Naiskodukaitse esindajatelt, Selveri ja Rahva Raamatu kauplustes, Apollo raamatu- ja meelelahutuskeskustes, T-pileti kassades Tallinnas ja Tartus, MyFitness spordiklubides, Olerexi teenindusjaamades, Estravel büroodes, R-kioskites ja Tallinna lennujaamas, Nordica lendudelt ning koostöös Itella Smartpostiga ka www.annameau.ee kodulehelt. Lisaks sinilillesümboolika soetamisele saab heategevuskampaania eesmärgi heaks teha annetuse ka veebis ja helistades annetusnumbril 9002304. Täpsem info kampaania kodulehel.

Oma panusega aitavad kampaania õnnestumisele kaasa Kaitseministeerium, Eesti Kaitsevägi, Välisministeerium, Olympic Casino, Milrem, Threod Systems ja Bae Systems.

FOTOD: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58061

VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=YfjLxP9Hg9I

Foto: Eesti Kaitsevägi

Heategevuskampaaniat viivad läbi MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing ja Naiskodukaitse

Vigastatud Võitlejate Ühing MTÜ (registrikood 80364584)
Aadress: Lõkke 4, Tallinn / Kontakt: sinilill.ee@gmail.com / Telefon: +372 55 922 290

punutud käepael+lill VETERANIDE TOETUSEKS!

+372