15.05.2019 Sinilillekampaania toetab 87 000 euroga veterane ja tervishoiu ning spordi valdkonna projekte

MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing suunab kuuenda Sinilillekampaaniaga tänavu kogutud 87 000 eurot veteranide ja tervishoiu ning spordi valdkonna projektide toetamiseks üle Eesti.

“Sinilillekampaaniast ja selle raames läbiviidud üritustest on saanud ilus kevadine traditsioon, millega kõigil on võimalik tunnustada veterane ning samal ajal toetada tervishoiu ning spordi valdkonna projekte,” ütles MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingu esimees staabiveebel Enn Adoson ja tänas kõiki toetajaid.

Veteranikuul kogutud annetused aitavad toetada veterane ja nende lähedasi ning lisaks tervishoiu ja spordi valdkonda laiemalt. Tänavu toetatakse Lõuna-Eesti Haigla Sihtasutust taastusravi seadmete soetamisel, MTÜ Peaasjad vaimse tervise edendamise jätkamisel, Võru linna välijõusaali rajamisel ning Eesti Invaspordi Liitu istevõrkpalli treeningute korraldamisel ning võistlustel osalemisel.

“Istevõrkpall annab võimaluse sportlikult koos aega veeta nii erivajadustega kui tervetel inimestel, nii endistel kui praegustel kaitseväelastel ja tsivilistidel, samuti neil, kes vigastuste tõttu ei saa enam võrkpalli püsti mängida – istevõrkpalliplatsil on kõik võrdsed,” ütles Eesti Invaspordi Liidu peasekretär Signe Falkenberg ning lisas, et toetus võimaldab istevõrkpalli kandepinda laiendada ning osaleda ka enamatel võistlustel, mis on igasuguse spordi harrastajatele oluline väljund.

Kuuendat aastat toimunud Sinilillekampaania eesmärk on kutsuda inimesi üles kandma Sinilille märki Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide ja nende lähedaste toetamiseks. Iga Sinilille märk, mille on valmistanud SA Hea Hoog vahendusel vaimsete ja psüühiliste erivajadustega inimesed üle Eesti, on unikaalne käsitöö.

Kampaania vältel toimusid Sinilillejooksud Pärnus, Brüsselis, Tartus, Narvas, Tallinnas, Kopenhaagenis ja Washingtonis. Kokku jooksis sel aastal veteranide auks Sinilille- ja Sinilillekese jooksudel umbes kaks ja pooltuhat suuremat ning väiksemat jooksusõpra. Veteranipäeval, 23.aprillil toimus Tallinnas Vabaduse väljakul Veteranirock, kus esinesid Tanel Padar, Elephants From Neptune, Pedigree ja Pööriöö. Lisaks korraldasid Sinilillekampaania raames veteranide auks mitmeid sündmusi üle Eesti naiskodukaitsjad ning teised organisatsioonid.

Kampaaniaperioodil kogusid kõikjal Eestis Sinilille märkide ja käepaelade müügiga annetusi Naiskodukaitse vabatahtlikud. Samuti sai Sinilille märke ja käepaelu soetada Selveri ja Coopi kauplustest ning Stockmanni kaubamajast, R-kioskitest, Circle K teenindusjaamadest, Apollo raamatupoodidest, valitud ESPAK ehitusmaterjalikauplustest, Estravel reisibüroodest, Tallinna Lennujaamast, MyFitness spordiklubidest, T-pileti kassadest Tallinna ja Tartu bussijaamadest ning koostöös Itella Smartpostiga ka www.annameau.ee kodulehelt.

Sinilillekampaaniat viib läbi MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing koostöös Naiskodukaitsega. Kampaania õnnestumisele aitasid kaasa Kaitseministeerium, Kaitsevägi, Eesti Kaitseväe Veteranid MTÜ, Milrem LCM, Threod Systems, BAE Systems, Nord Arms, Printwise, Elisa, Telia, Smarten Logistics, Itella Estonia, Swedbank, Digiekraanid, Artist Siseraadiod, Minilaod ja Tallinna Kesklinna Valitsus.

Heategevuskampaaniat viivad läbi MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing ja Naiskodukaitse

Vigastatud Võitlejate Ühing MTÜ (registrikood 80364584)
Aadress: Lõkke 4, Tallinn / Kontakt: sinilill.ee@gmail.com / Telefon: +372 55 922 290

punutud käepael+lill VETERANIDE TOETUSEKS!

+372