Pärnu haiglale anti üle „Anname au!“ kampaania abiga soetatud taastusraviseade

Pärnu haiglale anti üle „Anname au!“ kampaania abiga soetatud taastusraviseade

Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing andis eile Pärnu Haigla Taastusravi- ja heaolukeskusele üle lihasjõu treeninguseadme Kaatsu, mis soetati tänu heategevuskampaaniale “Anname au!”.

Lihasjõu treeningseade kiirendab märgatavalt patsiendi paranemisprotsessi Foto: Eda Amur

Lihasjõu treeningseade kiirendab märgatavalt patsiendi paranemisprotsessi
Foto: Eda Amur

„Kampaania eesmärk ja veteranide soov on alati olnud panustada ühiskonda laiemalt, sellest tulenevalt langes ka valik Pärnu haigla taastusraviosakonnale, et seadet saaks kasutada võimalikult suur hulk abivajajaid,’” ütles kingitust üle andma tulnud Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingu juhatuse liige Anu Rannaveski

„Kaatsuga treenimisest on abi nii sõjavigastuste kui näiteks spordi- või olmetraumade puhul,“ ütles Pärnu haigla taastusravi osakonnajuhataja dr Kaja Elstein. Lihasjõu treeningseadet saab olenevalt seisundist hakata kasutama juba kolmandast operatsioonijärgsest päevast ja see kiirendab märgatavalt patsiendi paranemisprotsessi. “Meie majas leiab see seade kasutamist väga sageli,” kinnitas dr Elstein.

Nii meditsiinis kui ka spordis laialdaselt kasutatud seadet demonstreeris eile Pärnus füsioterapeut Kairit Linnas, kelle juhendamisel proovis masinat 2. jalaväebrigaadi tagalapataljoni staabiallohvitser veebel Margus Hoop, kes sai Kesk-Aafrika Vabariigis missioonil bakteri, mis viis tema kehast kogu jõu.

“Olin rahvusvahelisel missioonil Kesk-Aafrika Vabariigis, kus sain bakteri, mille tulemusel tekkis neuroloogiline haigus Guillaini-Barré sündroom,“ ütles veebel Hoop. „Selle haiguse tulemusena kadus lihastest jõud, läbi taastusravi on see hakanud jälle taastuma ja on paremaks läinud,” selgitas veebel Hoop ning lisas, et kui ta kahe aasta eest haiglavoodis lamas, oleks see aparaat lihastele toonuse andmiseks väga ära kulunud, aga siis seda võimalust veel polnud.

Heategevuskampaaniat „Anname au!“ viib alates 2014. aastast läbi Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing koostöös Naiskodukaitsega. Kampaaniaga kutsutakse inimesi kandma Eesti Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide ning nende lähedaste tunnustamiseks sinilillemärki.

Tänavuse kampaania käigus koguti Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingule annetusi ligi 82 000 euro ulatuses. Kogutud annetused suunati vigastatud veteranide spordi- ja õppetegevuse toetamisele, lisaks soetati Pärnu haigla taastusravi- ja heaolukeskusele taastusraviseade ning toetati MTÜ Peasjad, mis tegeleb psühholoogilise nõustamise ja noorte vaimse tervise edendamisega ja Eesti Füsioterapeutide Liitu amputatsioonijärgse füsioteraapia taastusravi spetsialistide koolitamisel.

Lisainfo: Marju Müürisepp, Sinilillekampaania koordinaator, +372 515 1188, marju.muurisepp@annameau.ee

Heategevuskampaaniat viivad läbi MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing ja Naiskodukaitse

Vigastatud Võitlejate Ühing MTÜ (registrikood 80364584)
Aadress: Lõkke 4, Tallinn / Kontakt: sinilill.ee@gmail.com / Telefon: +372 55 922 290

punutud käepael+lill VETERANIDE TOETUSEKS!

+372