18.04. Veteraninädala üritused

18.04. Veteraninädala üritused

Tänasest algab veteraninädal, mis kulmineerub laupäeval, 23. aprillil Tallinnas Vabaduse väljakul peetava heategevusliku veteranipäeva rokk-kontserdiga, kus astuvad üles kaitseväe orkestri ajateenijate bänd ja ansamblid Smilers ning No Big Silence.

FB-sinilill-VET-764x295-event-header-v2

Juba neljandat aastat tähistatava veteranipäevaga täname ja tunnustame neid mehi ja naisi, kes on sõjalistel operatsioonidel kodust kaugel tugevdanud Eesti julgeolekut ja rahvusvahelist tõsiseltvõetavust. Üle Eesti kuni mai alguseni müüdavate sinilillemärkidega saab toetada nii veterane kui nende perekondi ja lähedasi.

Neljapäeval, 21. aprillil kell 12 viib pikaaegne riigikaitseõpetaja ja kaitseliitlane Erki Vaikre Tallinna Viru Keskuse Rahva Raamatu läbi avaliku riigikaitsetunni Pelgulinna Gümnaasiumi 10. klassi õpilastele. Tunnis analüüsivad õpilased Ukraina sõja ajaloolisi põhjuseid, majanduslikku mõju ja võimalikke tulevasi arenguid.

Reedel, 22. aprilli hommikul mälestatakse langenud kaitseväelasi Afganistanist Camp Bastionist toodud mälestusmärgi juures Paldiskis.

Laupäeval, 23. aprillil on Tori Püha Jüri kirikus jumalateenistus, millega mälestatakse kõiki Eesti eest võidelnud sõjamehi. Ka Eesti Kirikute Nõukogu liikmekirikud võtavad veteranipäeva puhul jumalateenistustel eestpalvesse veteranid ja nende lähedased ning mälestavad langenuid.

Veteranipäeval, 23. aprillil avab Eesti sõjamuuseum Viimsis külastajatele suurtükkide, soomukite ja sõidukite angaari, kus asub ka kaitseväe Afganistani operatsiooni ajaloole pühendatud väljapanek. Uksed on avatud kella 11 kuni 18. Tasuta ekskursioonid algavad kell 12, 14 ja 16 sõjamuuseumi giidide juhtimisel. Kohapeal saab kätt proovida automaadimudelist laskmises.

Heategevuskampaaniat viivad läbi MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing ja Naiskodukaitse

Vigastatud Võitlejate Ühing MTÜ (registrikood 80364584)
Aadress: Lõkke 4, Tallinn / Kontakt: sinilill.ee@gmail.com / Telefon: +372 55 922 290

punutud käepael+lill VETERANIDE TOETUSEKS!

+372