19.04.2019 Esmakordselt Narvas toimunud Sinilillejooksul jooksis veteranide auks ligi kolmsada inimest

Täna toimus Sinilillekampaania “Anname au!” raames Narvas Joaorus esmakordselt Sinilillejooks. Veteranide auks jooksis pea kolmsada suuremat ja väiksemat jooksjat.

Kevadiselt soe ilm oli meelitanud Joaorgu sadu inimesi. Lapsed said end proovile panna Sinilillekese jooksudel, kus kokku osales sadakond last. Sinilillejooksule anti start kell 13 ning pea 150 jooksusõpra jooksis soojas kevadises Narvas Eesti Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide auks ja toetuseks.

Üldarvestuses kiireim jooksja oli Dmitri Aristov ajaga 10:53. Naistest kiireim oli Dagmar Vlassov ajaga 13:41. Jooksude vanuseklassides võitjaid autasustati unikaalsete Sinilillejooksu medaliga. Iga Sinilillejooksul osaleja saab endale välja printida Kaitseväe juhataja signatuuriga interaktiivse Sinilillejooksu diplomi koos oma üldfüüsilise testi tulemustega.

Sinilillejooksude sari on oma vormilt Eestis ainulaadne. Enne 3,2 kilomeetrise distantsi läbimist oli osalejatel soovi korral võimalik läbida ka üldfüüsiline test, kus nad said panna proovile enda füüsilised võimed sarnaselt kaitseväes läbi viidavale üldfüüsilisele testile.

Homme, 20.aprillil toimub kell 12 kuni 15 Fama kaubanduskeskuse ees Veteranipäeva tähistamine. Esineb Kaitseväe orkester, toimuvad kohtumised veteranide, NATO liitlaste ja Kaitseliidu Narva maleva esindajatega. Üles on rivistatud Kaitseväe tehnika, näiteks soomustransporter PASI XA-188, 155mm haubits FH-70, 23mm õhutõrjekahur ZU-23-2, lühimaa õhutõrje raketisüsteem Mistral ning tankitõrje raketisüsteemid FGM-148 Javelin ja Milan.

Veteranipäeva korraldab Narvas hariduslik programm „Sinu Riigi Kaitse“, mis on asutatud 2011. aastal eesmärgiga tugevdada Eesti venekeelsete noorte informeeritust riigikaitsealastel teemadel. „Sinu Riigi Kaitse“ on esindatud infotelgiga, kuhu on oodatud kõik, kellel on küsimused või soov saada rohkem teada Eesti riigikaitse kohta.

Kuuendat aastat peetava Sinilillekampaania eesmärk on kutsuda inimesi üles kandma Sinilille märki Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide ja nende lähedaste toetamiseks. Veteranikuul kogutud annetused, sealhulgas Sinilillejooksude osavõtutasud, aitavad toetada veterane ja nende lähedasi, lisaks tervishoiu ja spordi valdkonda laiemalt – soetada Lõuna-Eesti Haigla Sihtasutusel taastusravi seadmeid, MTÜ Peaasjadel jätkata tegevust vaimse tervise edendamisel, Võru linnal rajada välijõusaali ning Eesti Invaspordi Liidul viia läbi istevõrkpalli treeninguid ning osaleda võistlustel.

Iga Sinilille märk, mille on valmistanud SA Hea Hoog vahendusel vaimsete ja psüühiliste erivajadustega inimesed üle Eesti, on unikaalne käsitöö. Kõikjal Eestis aitavad Sinilille sõnumit ja-märke levitada ning annetusi koguda Naiskodukaitse vabatahtlikud.

Kampaania vältel on järgmisena võimalik osaleda juba eeloleval pühapäeval Sinilillejooksul Tallinnas ja 28.aprillil Kopenhaagenis. Veteranikuu kulmineerub 23. aprillil veteranipäeva tähistamisega Tallinnas Vabaduse väljakul toimuva Veteranirockiga, kus astuvad üles Tanel Padar, Elephants from Neptune, Pedigree, Pööriöö ja ajateenijate bänd Kitarripatarei.

6.-30. aprillini aitavad kõikjal Eestis Sinilille märke ja käepaelade müügiga annetusi koguda Naiskodukaitse vabatahtlikud. Samuti saab Sinilille märke ja käepaelu soetada Selveri ja Coopi kauplustest ning Stockmanni kaubamajast, Apollo raamatupoodidest, valitud ESPAK ehitusmaterjalikauplustest, R-kioskitest, Circle K teenindusjaamadest, Estravel reisibüroodest, Tallinna Lennujaamast, MyFitness spordiklubidest, T-pileti kassadest Tallinna ja Tartu bussijaamadest ning koostöös Itella Smartpostiga ka www.annameau.ee kodulehelt.

Sinilillekampaaniat viib läbi MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing koostöös Naiskodukaitsega. Oma panusega aitavad kampaania õnnestumisele kaasa Kaitseministeerium, Kaitsevägi, Eesti Kaitseväe Veteranid MTÜ, Milrem LCM, Threod Systems, BAE Systems, Nord Arms, Printwise, Elisa, Telia, Smarten Logistics, Itella Estonia, Swedbank, Digiekraanid, Artist Siseraadiod, Minilaod ja Tallinna Kesklinna Valitsus.

Heategevuskampaaniat viivad läbi MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing ja Naiskodukaitse

Vigastatud Võitlejate Ühing MTÜ (registrikood 80364584)
Aadress: Lõkke 4, Tallinn / Kontakt: sinilill.ee@gmail.com / Telefon: +372 55 922 290

punutud käepael+lill VETERANIDE TOETUSEKS!

+372