Algab Sinilillekampaania abil ellu viidav amputatsioonijärgse FT koolitus

Täna, 26.06.2017, algab 2016. aasta Anname Au kampaania tulemustest finantseeritud kvaliteetkoolitus “PHYSIOTHERAPY IN THE REHABILITATION OF THE LOWER LIMB AMPUTEE” (“Füsioteraapia alajäseme amputatsiooni järgses rehabilitatsioonis”).

Eesti Füsioterapeutide Liit (EFL) korraldab koolitust koostöös rahvusvaheliste õpetajatega Suurbritanniast, tuues Eestisse kvaliteetteadmised ja -kogemused alajäseme amputatsioonide järgsete seisunditega füsioteraapia läbiviimiseks. Koolitajateks on kolm pikajalise teraapia ja õpetamise kogemusega füsioterapeuti Louise Tisdale, Penny Broomhead ja Mary Jane Cole. Koolitus on selge praktilise suunitlusega – kaasatud on ka reaalsete juhtumite käsitlus – ning planeeritud sobivaks erineva amputatsioonikogemusega füsioterapeutidele. Koolitusel puudutatakse teemasid alates varasest taastusravist kuni proteesidega jooksmise saavutamiseni.

Koolitusele on registreerunud 29 inimest üle Eesti, mis on iseäranis rõõmustav, kuna nii jõuab õpitu paljudesse Eesti paikadesse.

Nii kõrgetasemelise koolituse korraldamise tegi võimalikuks Anname Au kampaania, millega kogutud toetuse otsustas EFL koostöös Eesti Vigastatud Võitlejate Ühinguga pühendada amputatsioonijärgsele füsioteraapiale. Nii on edaspidi kvaliteetsem ja terviklikum käsitlus nii veteranidele kui teistele Eesti kodanikele, kel ühel või teisel põhjusel alajäseme amputatsioon juhtub, kodumaal kättesaadav.

Koolitus kestab 26. juunist kuni 30. juunini. Toimumiskohaks Haapsalu: Haapsalu Neuroloogiline Rehabilitatsioonikeskus ning Haapsalu Spordibaasid.

Algallikas:

PRESSITEADE: Algab amputatsioonijärgse FT koolitus

Heategevuskampaaniat viivad läbi MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing ja Naiskodukaitse

Vigastatud Võitlejate Ühing MTÜ (registrikood 80364584)
Aadress: Lõkke 4, Tallinn / Kontakt: sinilill.ee@gmail.com / Telefon: +372 55 922 290

punutud käepael+lill VETERANIDE TOETUSEKS!

+372