05.04.2019 6. aprillil algab kampaania „Anname au!“ Sinilillejooksu ja perepäevaga Pärnus.

6. aprillil avatakse Pärnus kuues Sinilillekampaania “Anname au!”, millega kutsutakse Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide toetamiseks kandma sinilillemärki. Tänavu kevadel kogutakse annetusi veteranide, nende lähedaste ning tervishoiu ja spordi valdkonna laiemaks toetamiseks – Sinilille sümboolika müügist saadav tulu aitab Lõuna-Eesti Haigla Sihtasutusel soetada taastusravi seadmeid, MTÜ Peaasjadel jätkata tegevust vaimse tervise edendamisel, Võru linnal rajada välijõusaali ning Eesti Invaspordi Liidu viia läbi istevõrkpalli treeninguid ning osaleda võistlustel. Veteranikuu kulmineerub 23.aprillil Tallinnas Vabaduse platsil toimuval Veteranirockiga.

“Viime Sinilillekampaaniat läbi juba kuuendat korda ning aprillikuu jooksul toimub mitmeid põnevaid üritusi veteranide toetuseks,” rääkis Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingu juhatuse esimees staabiveebel Enn Adoson. “Aastatega on tõusnud ka teadlikkus kampaania eesmärkidest ning rõõm on näha, et Sinilille oma reväärile kinnitades aina enamad inimesed tunnustavad ja toetavad Eesti julgeoleku eest seisjaid,” märkis Adoson.

Kampaania avatakse tänavu Pärnus, kus peetakse ka kevade esimene Sinilillejooks. Perepäev algab kell 11.00 Pärnus Endla teatri esisel platsil kaitseväe orkestri ajateenijate rokkbändi “Kitarripatarei” esinemisega. Kaitseliit ja Eestis viibivate liitlasvägede esindajad on tutvumiseks üles pannud oma tehnika, samuti tutvustavad oma tegevust politsei, päästeamet ja paljud teised organisatsioonid, pakutakse sõdurisuppi ning sooja teed.

Kell 12.00 algab lastele mõeldud Sinilillekese jooks ning soovijail on võimalik end proovile panna sooritades kõikidele tegevväelastele kohustuslik üldfüüsiline test. 

Kell 12.15 kuulutab Sinilillekampaania avatuks MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingu juhatuse liige Rasmus Penno ning kohalviibijaid tervitavad Pärnu linnapea Romek Kosenkranius, Kaitseväe juhataja asetäitja kindralmajor Indrek Sirel ja Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming. Kell 13.00 annab Pärnu raamatukogu taga Vallikäärus kaitseväe toetuse väejuhatuse ülem kolonel Toomas Susi Sinilillejooksu stardi.

Kell 14.00 korraldab Naiskodukaitse Pärnu ringkond kohtumise veteraniga Endla Teatrikohvikus, kus leitnant Taavi Laasik räägib teabeohvitseri tööst rahvusvahelistel sõjalistel operatsioonidel.

Kuuendat aastat peetava Sinilillekampaania eesmärk on kutsuda inimesi üles kandma Sinilille märki Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide ja nende lähedaste toetamiseks. Kogutud annetustega aitab MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing sel kevadel lisaks veteranide toetamisele soetada Lõuna-Eesti Haigla Sihtasutusel taastusravi seadmeid, MTÜ Peaasjadel jätkata tegevust vaimse tervise edendamisel, Võru linnal rajada välijõusaali ning Eesti Invaspordi Liidul viia läbi istevõrkpalli treeninguid ning osaleda võistlustel.

Iga Sinilille märk, mille on valmistanud SA Hea Hoog vahendusel vaimsete ja psüühiliste erivajadustega inimesed üle Eesti, on unikaalne käsitöö. Kõikjal Eestis aitavad Sinilille sõnumit ja-märke levitada ning annetusi koguda Naiskodukaitse vabatahtlikud.

Kampaania vältel on lisaks Pärnu Sinilillejooksule võimalik osaleda jooksudel Tartus, Tallinnas, Brüsselis ja Kopenhaagenis ning esmakordselt ka Narvas. Veteranikuu kulmineerub 23. aprillil veteranipäeva tähistamisega Tallinnas Vabaduse väljakul toimuva Veteranirockiga, kus astuvad üles Tanel Padar, Elephants from Neptune, Pedigree, Pööriöö ja ajateenijate bänd Kitarripatarei.

6.-30. aprillini aitavad kõikjal Eestis Sinilille märke ja käepaelade müügiga annetusi koguda Naiskodukaitse vabatahtlikud. Samuti saab Sinilille märke ja käepaelu soetada Selveri ja Coopi kauplustest ning Stockmanni kaubamajast, Apollo raamatupoodidest, valitud ESPAK ehitusmaterjalikauplustest, R-kioskitest, Circle K teenindusjaamadest, Estravel reisibüroodest, Tallinna Lennujaamast, MyFitness spordiklubidest, T-pileti kassadest Tallinna ja Tartu bussijaamadest ning koostöös Itella Smartpostiga ka www.annameau.ee kodulehelt.

Sinilillekampaaniat viib läbi MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing koostöös Naiskodukaitsega. Oma panusega aitavad kampaania õnnestumisele kaasa Kaitseministeerium, Kaitsevägi, Eesti Kaitseväe Veteranid MTÜ, Milrem LCM, Threod Systems, BAE Systems, Nord Arms, Printwise, Elisa, Telia, Smarten Logistics, Itella Estonia, Swedbank, Digiekraanid, Artist Siseraadiod, Minilaod ja Tallinna Kesklinna Valitsus.

Kampaania kestab aprilli lõpuni.

Sinilillejooksude info ja registreerumine: https://annameau.ee/sinilillejooks/.

Loe lähemalt: www.annameau.ee

Heategevuskampaaniat viivad läbi MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing ja Naiskodukaitse

Vigastatud Võitlejate Ühing MTÜ (registrikood 80364584)
Aadress: Lõkke 4, Tallinn / Kontakt: sinilill.ee@gmail.com / Telefon: +372 55 922 290

punutud käepael+lill VETERANIDE TOETUSEKS!

+372