23.04.2020 tähistatakse veteranipäeva

23. aprillil tähistatakse Eestis juba kaheksandat korda veteranipäeva, mida pühitsetakse tänavu riigis kehtivale eriolukorrale suuresti isekeskis, heisates päikesetõusul riigilipp ning mälestatakse langenud võitluskaaslasi.

Veteranipäeva tähistavad sündmused algavad päikesetõusuga, mil Kaitseliidu ja kaitseväe eestvedamisel heisatakse kell 7 riigilipp mitmel pool üle Eesti. Riigilipu värvidesse on värvunud ka Skypark vaateratas Skywheel of Tallinn. Kuna veteranipäeva traditsioon sai alguse 2013. aastal ning on alates 2014. aastast ka ametlikult lipupäev, siis kaitsevägi kutsub kõiki inimesi üles heiskama riigilipud, et näidata oma toetust kaitseväe ja Kaitseliidu veteranidele. Tunnustamaks neid mehi ja naisi ning nende perekondi ja lähedasi, kes on sõjalistel operatsioonidel kodust kaugel tugevdanud Eesti julgeolekut või teenistuses viga saanud.

Kell 10 toimub Tapa linnakus Afganistanist Camp Bastionist ära toodud ausamba juures langenute mälestamine, mida on väisamas kaitseminister, kaitseväe juhataja, Kaitseliidu ülem, veteranide ühingu esindaja ning vabariigi presidendi käsundusohvitser. Suuremal avalikkusel pole sel aastal tseremoonial osalemine tänu riigis kehtivale eriolukorrale võimalik.

Kell 12.30 toimub kaitseväe kalmistul kaplani teenistuse eestvedamisel tseremoonia, kus leiab aset veteranide mälestustule õnnistamine, laternate süütamine ning lähetamine haudadele ja vabadusvõitlusega seotud mälestuspaikadele.

Veteranipäeva jääb lõpetama kell 22.05 ETV eetris olev telesaade „Anname Au!“, mis on pühendatud veteranidele ning veteranipäevale.

23. aprillil näeb ilmavalgust ka kaitseväe ajateenijate bändi plaat „Sõduri Hing“, mida on võimalik endale soetada tehes vähemalt 10 euro suurune annetus MTÜ Eesti Kaitseväe Veteranid kontole. Plaadi saab kätte tulles peale eriolukorra lõppu kaitseväe toetusteenuste keskusesse aadressile Lõkke 4, Tallinn või tellides koju kirjutades aadressile veteran@mil.ee

Alates 2014. aastast viiakse Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingu ja Naiskodukaitse eestvedamisel aprillikuus läbi Sinilillekampaaniat, mis kutsub üles kandma Sinilille rinnamärki kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide ning nende lähedaste tunnustuseks. Sinilillesümboolikat saab soetada ja seeläbi annetust Eesti Vigastatud Võitlejate MTÜ-le teha mitmetes müügipunktides, sealhulgas kontaktivabalt Sinilill endale Selveri või Coopi toidupoe kulleriga koju tellides. Koostöös Itella Smartpostiga saab kampaaniatooteid soetada tellides toote otse postiautomaati www.annameau.ee kodulehelt. Samuti saab tooteid tellida ostes raamatuid Apollo e-raamatupoest. Hädavajadusel toidupoode külastades on võimalik Sinilill ka oma ostukorvi lisada Selveris, Coopis, R-kioskites ja Stockmannis. Rohkem infot www.annameau.ee.

Tänavu aitavad Sinilillekampaania annetused Kuressaare Haiglal soetada vajalikke seadmeid, MTÜ-l Peaasjad jätkata tegevust vaimse tervise edendamisel, Narva linnal rajada välijõusaali ning Eesti Invaspordi Liidul viia läbi istevõrkpalli treeninguid ning osaleda võistlustel.

Sinilillekampaaniat viib läbi MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing koostöös Naiskodukaitsega. Oma panusega aitavad kampaania õnnestumisele kaasa Kaitseministeerium, Kaitsevägi, Eesti Kaitseväe Veteranid MTÜ, Coop, Selver, R-kiosk, Stockmann, Apollo, Milworks, Threod Systems, BAE Systems, Nord Arms, Fendernet, Digitrükk, Itella Estonia, Swedbank, Telia ja Minilaod.

Lisainfo: Sinilillekampaania kommunikatsioonispetsialist Katri Lindau, +372 5595 8255, katri.lindau@gmail.com

Heategevuskampaaniat viivad läbi MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing ja Naiskodukaitse

Vigastatud Võitlejate Ühing MTÜ (registrikood 80364584)
Aadress: Lõkke 4, Tallinn / Kontakt: sinilill.ee@gmail.com / Telefon: +372 55 922 290

punutud käepael+lill VETERANIDE TOETUSEKS!

+372