17.04.18 Viies Sinilillekampaania on rajale toonud juba ligi 1400 jooksusõpra

Viiendat aastat peetava Sinilillekampaania raames korraldatakse tänavu kevadel esimest korda kuus Sinilillejooksu nii Eestis kui välismaal. Rajale on tulnud veteranidele au andma juba ligi 1400 inimest.

„Sinilillejooks on igaühele jõukohane, end saab proovile panna kaitseväe üldfüüsilist testi sooritades ning läbida rada joostes, kes soovib aga rahulikumat tempot, saab raja läbida sörkides või koos perega jalutades,“ ütles Sinilillejooksude peakorraldaja Kaia Kollo.

Sinilillejooksu kõrvale on kasvanud ka Sinilillekese jooks, mille 200m pikkusele rajale on oodatud kuni 12. aastased lapsed. „Esmakordselt korraldasid Sinilillekese jooksu 2016. aastal Hiiumaa tublid naiskodukaitsjad ning tänaseks on sellest kujunenud Sinilillejooksu lahutamatu osa ning saanud väga positiivse vastuvõtu. Tunneme siirast rõõmu, et tervislikke eluviise harrastatakse kogu perega,“ ütles Kaia Kollo ning tänab kõiki, kes on tulnud rajale veteranidele au andma.

Sinilillejooksu on korraldatud tänaseks Tapal, Tartus, Brüsselis ning esimest korda ka Pärnus ja Kopenhaagenis. Kokku on juba osalenud ligi 1400 jooksuhuvilist. Selle kevade viimane võimalus osaleda Sinilillejooksul on 22. aprillil Tallinnas Kadrioru pargis ning lisaks ka 23. aprillil Kärdlas Naiskodukaitse poolt korraldataval jooksul.

23. aprillil oodatakse aga kõiki veteranipäeva tähistama Tallinnas Vabaduse väljakul Veteranirockiga, kus astuvad üles Karl-Erik Taukar Band, Kaitseliidu Tallinna Maleva rockband Mustad Kolonelid ning spetsiaalse rockikavaga Liis Lemsalu, Ott Lepland, Ivo Linna, koos solistidega on laval ansambel Revals. Veteranirocki alal saab uudistada ka Militaarmessil. Lisaks sellele saab terve veteranikuu ajal osa võtta Naiskodukaitse vabatahtlike korraldatavatest üritustest üle Eesti.

Veteranikuul sinilillesümboolika müügist kogutavad annetused aitavad toetada veterane ja nende lähedasi, rajada Tapa linnas välitrenažööride ala, soetada Tartu Ülikooli Kliinikumile ja Rakvere Haiglale taastusravi seadmeid ning toetada MTÜ Peaasjad tegevust meeste vaimse tervise edendamisel. Tänaseks on annetusi kogunenud 31 000 eurot, suur tänu kõikidele toetajatele, annetajatele ja sinilillemärgi kandjatele.

5.-30.aprillini on sinilillemärke ja –käepaelu võimalik osta kõigil veteranipäeva üritustel, Naiskodukaitse vabatahtlikelt, Selveri kauplustes, R-kioskites, Rahva Raamatu kauplustes, Apollo raamatupoodidest, Circle K teenindusjaamadest, valitud Espak ehitusmaterjalikauplustest, MyFitnessi spordiklubidest, Tallinna Lennujaamast, Nordica lendudelt, Estraveli büroodest, Tpileti kassadest Tallinna ja Tartu bussijaamades ning koostöös Itella SmartPOSTiga ka internetiaadressilt www.annameau.ee.

Sinilillekampaaniat viib läbi MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing koostöös Naiskodukaitsega. Oma panusega aitavad kampaania õnnestumisele kaasa Kaitseministeerium, Eesti kaitsevägi, Eesti Kaitseväe Veteranid MTÜ, Milrem LCM, Threod Systems, BAE Systems, Nord Arms, Printwise, SEBE, Elisa, Tele2, Telia, Smarten Logistics, Itella Estonia, Swedbank ja Tallinna Kesklinna Valitsus.

Heategevuskampaaniat viivad läbi MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing ja Naiskodukaitse

Vigastatud Võitlejate Ühing MTÜ (registrikood 80364584)
Aadress: Lõkke 4, Tallinn / Kontakt: sinilill.ee@gmail.com / Telefon: +372 55 922 290

punutud käepael+lill VETERANIDE TOETUSEKS!

+372