17.04 Pühapäeval tähistatakse veteranipäeva

Pühapäeval tähistatakse veteranipäeva

Pühapäeval tähistatakse Eestis viiendat korda veteranipäeva, millega tänatakse ja tunnustatakse neid mehi ning naisi, kes on sõjalistel operatsioonidel tugevdanud Eesti julgeolekut. Veteranipäev kulmineerub pühapäeval Vabaduse väljakul toimuva Veteranirockiga, mille peaesinejaks on Ukraina artist Ruslana.

Kolmapäeval, 19. aprillil toimub Carolin Illenzeeri fondi heategevuslik õhtusöök langenud kaitseväelaste perekondade toetamiseks.

Reedel, 21. aprillil kell 12.30-13.50 peavad Tallinnas Tondiraba jäähallis omavahelise sõprusmängu Põhja- ja Lõuna-Eestis teenivad veteranidest kaitseväelased ja kaitseliitlased. Kell 13.00-14.00 mälestatakse hukkunud kaitseväelasi Afganistanist Camp Bastionist toodud mälestusmärgi juures Paldiskis.

Laupäeval, 22. aprillil kell 11.00-13.00 toimub Tallinnas Russalka mälestussamba juures Pirita rannapromenaadil heategevuslik kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide sinilillejooks. Kell 11.00-15.00 tähistatakse Veteranipäeva Narvas.

Pühapäev, 23. aprill on veteranipäev, mis alates 2014. aastast on ka lipupäev. Eesti kirikute nõukogu liikmeskirikute jumalateenistustel võetakse eestpalvesse veteranid ja nende lähedased ning mälestatakse langenuid.

Kell 11.00 algab Sillamäe merepargi terviserajal jooks kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide auks. Finišis tervitab osalejaid USA Euroopa Sõjaväeorkestri dixieland-band.

Kell 11.00-13.00 leiab Brüsselis Aafrika muuseumi pargis aset heategevuslik kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide sinilillejooks.

Kell 11.00-16.00 tähistatakse veteranipäeva Eesti sõjamuuseumis Viimsis. Toimuvad relva- ja varustusenäitused, ringkäik muuseumis, etendused, aumärkide valmistamise töötuba, ekskursioonid rasketehnika angaaris.

Kell 12.00-13.00 toimub Jüripäeva jumalateenistus Tori Püha Jüri kirikus kaitseväe orkestri osalusel. Teenivad peakaplan Gustav Kutsar ja EELK peapiiskop Urmas Viilma. Tervitussõnad kaitseministrilt. Langenute mälestamine ja jüritule lähetamine langenute haudadele.

Kell 18.00-20.00 korraldavad kaitseväe juhataja, Kaitseliidu ülem ja MTÜ Eesti Kaitseväe Veteranid kokkusaamise kõigile kaitseväe ja Kaitseliidu veteranidele.

Kell 19.30-22.00 toimub Tallinnas Vabaduse väljakul Veteranipäevale pühendatud kontsert Veteranirock. Esinevad kaitseväe orkestri ajateenijate bänd, United States Army Europe Soldiers Chorus, Ziggy Wild ja Ruslana. Kontserti kannab üle ETV2.

 

Täpsem info sinilillekampaania ja veteranipäeva ürituste kohta: https://annameau.ee/ Eesti sõjamuusemi Veteranipäeva kava: http://www.esm.ee/kulastajale/uritused/veteranipaev-sojamuuseumis

 

Heategevuskampaaniat viivad läbi MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing ja Naiskodukaitse

Vigastatud Võitlejate Ühing MTÜ (registrikood 80364584)
Aadress: Lõkke 4, Tallinn / Kontakt: sinilill.ee@gmail.com / Telefon: +372 55 922 290

punutud käepael+lill VETERANIDE TOETUSEKS!

+372