14.04.18 Pühapäeval joostakse veteranide auks kolmes riigis korraga

Pühapäeval, 15. aprillil peetakse Sinilillejooksu Tartus, Brüsselis ja Kopenhaagenis. Sinilillejooksude sari kutsub üles inimesi toetama Eesti kaitseväe ja Kaitseliidu veteranidele.

Tartus algab Sinilillejooksu päev kell 11.00, mil oodatakse Sinilillekese jooksu rajale lapsi. 3,2 km pikkusele Sinilillejooksu rajale minejatele antakse start kell 12.00.

Samal ajal joostakse veteranide auks aga ka Belgias ja Kopenhaagenis. Belgias toimub Sinilillejooks juba teist aastat, Kopenhaagenis aga esimest. Mõlemad jooksud on ellu kutsutud kohalike eestlaste initsiatiivil koostöös Sinilillejooksude sarja peakorraldajaga.

Start Sinilillejooksule Brüsselis Aafrika muuseumi pargis antakse kell 11.00, Kopenhaagenis Kastelletis starditakse alates kell 11.00.

Sinilillejooksude sari on oma vormilt Eestis ainulaadne. Enne 3,2 kilomeetrise distantsi läbimist on osalejatel soovi korral võimalik läbida ka üldfüüsiline test, kus panna proovile enda füüsilised võimed sarnaselt kaitseväes läbi viidavale üldfüüsilisele testile.

Kampaania vältel on Sinilillejooksul võimalik osaleda kokku kuues kohas, neist viimane on ees ootamas 22. aprillil Tallinnas. Veteranikuu kulmineerub 23. aprillil veteranipäeva tähistamisega Tallinnas Vabaduse väljakul toimuva Veteranirockiga, kus astuvad üles Liis Lemsalu, Ott Lepland ja Ivo Linna koos bändiga Revals, Karl-Erik Taukar Band ning Kaitseliidu Tallinna maleva rockband Mustad Kolonelid.

Sinilillesümboolika müügist kogutavate annetustega toetab MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing sel kevadel lisaks veteranidele Tapa linna välitrenažööride ala rajamist, Tartu Ülikooli Kliinikumile ja Rakvere Haiglale taastusravi seadmete soetamist ning MTÜ Peaasjad tegevust meeste vaimse tervise edendamisel.

5.-30.aprillini on sinilillemärke ja –käepaelu võimalik osta kõigil veteranipäeva üritustel, Naiskodukaitse vabatahtlikelt, Selveri kauplustes, R-kioskites, Rahva Raamatu kauplustes, Apollo raamatupoodidest, Circle K teenindusjaamadest, valitud Espak ehitusmaterjalikauplustest, MyFitnessi spordiklubidest, Tallinna Lennujaamast, Nordica lendudelt, Estraveli büroodest, Tpileti kassadest Tallinna ja Tartu bussijaamades ning koostöös Itella SmartPOSTiga ka internetiaadressilt www.annameau.ee.

Sinilillekampaaniat viib läbi MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing koostöös Naiskodukaitsega. Oma panusega aitavad kampaania õnnestumisele kaasa Kaitseministeerium, Eesti kaitsevägi, Eesti Kaitseväe Veteranid MTÜ, Milrem LCM, Threod Systems, BAE Systems, Nord Arms, Printwise, SEBE, Elisa, Tele2, Telia, Smarten Logistics, Itella Estonia, Swedbank ja Tallinna Kesklinna Valitsus.

Heategevuskampaaniat viivad läbi MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing ja Naiskodukaitse

Vigastatud Võitlejate Ühing MTÜ (registrikood 80364584)
Aadress: Lõkke 4, Tallinn / Kontakt: sinilill.ee@gmail.com / Telefon: +372 55 922 290

punutud käepael+lill VETERANIDE TOETUSEKS!

+372