09.04 Tartus jooksis veteranide auks ligi tuhat inimest

Tartus jooksis veteranide auks ligi tuhat inimest

Täna peeti Tartus Eesti Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide auks selle kevade esimene Sinilillejooks, millest võttis rekordiliselt osa ligi tuhat inimest.

„On väga hea meel, et täna osales Tartu Sinilillejooksul nii palju inimesi ning nagu ütles ka Eesti Vabariigi President – iga sinililleõis loeb,“ ütles 2. jalaväebrigaadi tagalapataljoni staabiallohvitser veebel Margus Hoop.

3,2 kilomeetrisele rajale olid tulnud veteranidele au andma nii jooksjad kui ka tervisekõndijad. Kuue võistlusklassi kolme parimat autasustati Sinilillejooksu medaliga. Üldarvestuses saavutas parima tulemuse Martin Vilismäe ajaga 10 minutit ja 59 sekundit.

Sinilillejooksul oli osalejatel võimalik end proovile panna ka sooritades üldfüüsilist testi, mida viisid läbi Balti Kaitsekolledži õppurid. Rahvale esinesid kaitseväe orkestri ajateenijate rockband ning laululapsed Fa-Dieesist ja Sassi lasteaiast. Samal ajal Sinilillejooksuga peeti Tartu Spordiselts Kalevi eestvedamisel veteranide auks ka Tartu koolidevahelised linnateatejooksu meistrivõistlused.

„Olen igal aastal ostnud sinilillemärgi, minu jaoks on see parim võimalus näidata austust Eesti Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranidele ning tore oli näha täna nii palju inimesi seda sama tegemas,“ ütles Sinilillejooksul esimest korda osalenud Pille-Riin Meikop.

Tartu Sinilillejooksul panid osalejatele välja loosiauhinnad kaitseministeerium, kaitsevägi, Olerex, Apollo, Tartu Spordiselts Kalev, Maiasmoka Varakamber, Vivacolor, Optimal Kindlustusmaakler, Selver ja SportID.

Järgmised Sinilillejooksud toimuvad 22. aprillil Tallinnas, 23. aprillil Brüsselis ja esmakordselt 27. aprillil Tapal. Rajale on oodatud nii jooksjad kui ka kõndijad.

Neljandat aastat peetava heategevusliku Sinilillekampaaniaga kutsutakse üles Eesti Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide tunnustamiseks kandma sinilillemärki. Kampaaniat korraldavad MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing koostöös Naiskodukaitsega.

Aprilli lõpuni on sinilillemärke ja -käepaelu võimalik osta kõigil veteranipäeva üritustel, Selveri ja Rahva Raamatu kauplustes, Apollo raamatu- ja meelelahutuskeskustes, T-pileti kassades Tallinnas ja Tartus, Olerexi teenindusjaamades, R-kioskites ja Tallinna lennujaamas, Nordica lendudelt ning koostöös Itella Smartpostiga ka annameau.ee kodulehelt. Kampaania üritustega saab tutvuda siit kodulehelt www.annameau.ee.

Oma panusega aitavad kampaania õnnestumisele kaasa Kaitseministeerium, Eesti Kaitsevägi, Välisministeerium, Swedbank, Milrem, Threod Systems ja Bae Systems.

FOTOD: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58038

Foto: Eesti Kaitsevägi

Heategevuskampaaniat viivad läbi MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing ja Naiskodukaitse

Vigastatud Võitlejate Ühing MTÜ (registrikood 80364584)
Aadress: Lõkke 4, Tallinn / Kontakt: sinilill.ee@gmail.com / Telefon: +372 55 922 290

punutud käepael+lill VETERANIDE TOETUSEKS!

+372