08.04.18 Sinilillejooks jõudis esimest korda Pärnusse

Pühapäeval, 8. aprillil peeti Pärnus esimest korda Sinilillejooks, millest võttis osa ligi 200 huvilist. Lisaks jooksule toimus ka perepäev, kus oli uudistamist kogu perele.

Jooksu start anti keskraamatukogu tagant, kust osalejad jooksid läbi jahtklubi Rannaparki ja tagasi: kogu distantsi pikkus oli 3,2 kilomeetrit. Samuti toimus keskväljakul 200 meetri distantsiga laste Sinilillekese jooks.

Perepäeva raames olid kohal politsei- ja piirivalveameti, päästeameti, Kaitseliidu, Naiskodukaitse, kaitseväe ning Eestis paiknevate liitlasvägede esindajad. Uudistamist jagus nii noortele kui vanadele, sest väljas olid raske- ja eriseadmed, relvad ja militaarvarustus.

Üldarvestuses parima tulemuse saavutas Agur Tettermann üheksa minuti ja 42 sekundiga, teisele kohale platseerus Enari Tõnström ning pronksivääriliselt jooksis Franko Reinhold. Naiste seas võitis iirlane Marie Corrbet, teiseks tuli Viola Hambidge ja kolmanda koha saavutas Mari-Liis Liipa.

Sinilillejooksude sari on oma vormilt Eestis ainulaadne. Enne 3,2 kilomeetrise distantsi läbimist on osalejatel soovi korral võimalik läbida ka üldfüüsiline test, kus panna proovile enda füüsilised võimed sarnaselt kaitseväes läbi viidavale üldfüüsilisele testile.

Heategevuskampaaniat Eesti kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide ning nende lähedaste toetuseks viib viiendat aastat ellu MTÜ Eesti Vigastatud VõitIejate Ühing koostöös Naiskodukaitsega. Iga sinilillemärk on kordumatu käsitöö, mille on valmistanud SA Hea Hoog vahendusel vaimsete ja psüühiliste erivajadustega inimesed üle Eesti.

Sinilillesümboolika müügist kogutavate annetustega toetab MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing sel kevadel lisaks veteranidele Tapa linna välitrenažööride ala rajamist, Tartu Ülikooli Kliinikumile ja Rakvere Haiglale taastusravi seadmete soetamist ning MTÜ Peaasjad tegevust meeste vaimse tervise edendamisel.

Kampaania vältel on Sinilillejooksul võimalik osaleda veel 15. aprillil Tartus, Brüsselis ja Kopenhaagenis ning 22. aprillil Tallinnas. Veteranikuu kulmineerub 23. aprillil veteranipäeva tähistamisega Tallinnas Vabaduse väljakul toimuva Veteranirockiga, kus astuvad üles Liis Lemsalu, Ott Lepland ja Ivo Linna koos bändiga Revals, Karl-Erik Taukar Band ning Kaitseliidu Tallinna maleva rockband Mustad Kolonelid.

5.-30.aprillini on sinilillemärke ja –käepaelu võimalik osta kõigil veteranipäeva üritustel, Naiskodukaitse vabatahtlikelt, Selveri kauplustes, R-kioskites, Rahva Raamatu kauplustes, Apollo raamatupoodidest, Circle K teenindusjaamadest, valitud Espak ehitusmaterjalikauplustest, MyFitnessi spordiklubidest, Tallinna Lennujaamast, Nordica lendudelt, Estraveli büroodest, Tpileti kassadest Tallinna ja Tartu bussijaamades ning koostöös Itella SmartPOSTiga ka internetiaadressilt www.annameau.ee.

Sinilillekampaaniat viib läbi MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing koostöös Naiskodukaitsega. Oma panusega aitavad kampaania õnnestumisele kaasa Kaitseministeerium, Eesti kaitsevägi, Eesti Kaitseväe Veteranid MTÜ, Milrem LCM, Threod Systems, BAE Systems, Nord Arms, Printwise, SEBE, Elisa, Tele2, Telia, Smarten Logistics, Itella Estonia, Swedbank ja Tallinna Kesklinna Valitsus.

Fotod: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58637

Video: https://www.youtube.com/watch?v=e1vBobJzHek 

 

Heategevuskampaaniat viivad läbi MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing ja Naiskodukaitse

Vigastatud Võitlejate Ühing MTÜ (registrikood 80364584)
Aadress: Lõkke 4, Tallinn / Kontakt: sinilill.ee@gmail.com / Telefon: +372 55 922 290

punutud käepael+lill VETERANIDE TOETUSEKS!

+372