06.04.2019 Sinilillekampaania “Anname au!” avapäeval Pärnus jooksis veteranide auks 300 inimest

 

“Aastate jooksul on Sinilillekampaaniast saanud traditsioon, sinilille kandmisest harjumus,” ütles Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingu juhatuse liige Rasmus Penno kampaania avakõnes ning tänas kõiki kohaletulnuid toetuse eest.

Kampaania avati hommikul perepäevaga Pärnus Endla teatri esisel platsil, kus Kaitseliit ja Eestis viibivate liitlasvägede esindajad olid tutvumiseks üles pannud oma tehnika, samuti tutvustasid oma tegevust politsei, päästeamet ja  teised organisatsioonid.  Päeva ilmestas muusikaliste vahepaladega ajateenijate rokkbänd Kitarripatarei.

Päikseline kevadpäev meelitas kohale sadu inimesi ning eriti sooja vastuvõtu leidis perepäeva formaat lastega perede seas, mida näitas ka Sinilillekese jooksust osavõtnud laste suur hulk. Kell 12 anti start Sinilillekese jooksule, kus Pärnus osales pea 400 last.

Sinilillekampaania avapäeval kohalviibijaid tervitasid MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingu juhatuse liige Rasmus Penno, Pärnu linnapea Romek Kosenkranius, Kaitseväe juhataja asetäitja kindralmajor Indrek Sirel ja Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming.

Sinilillejooksu distantsiks oli 3,2 kilomeetrit, mis on kaitseväelastele kohustusliku üldfüüsilise testi jooksu osa. Raja üldarvestuses kõige kiiremini läbinud jooksja oli meeste arvestuses Martin Tarkpea ajaga 10:20 minutit, naistest oli kiireim Anu Teppo ajaga 11:24 minutit.

Täna, 6.aprillil, joosti Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide toetuseks ka välismaal. Heategevuslikul Sinilillejooksul Brüsselis osales 130 jooksjat.

Kuuendat aastat peetava Sinilillekampaania eesmärk on kutsuda inimesi üles kandma Sinilille märki Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide ja nende lähedaste toetamiseks. Kogutud annetustega aitab MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing sel kevadel lisaks veteranide toetamisele soetada Lõuna-Eesti Haigla Sihtasutusel taastusravi seadmeid, MTÜ Peaasjadel jätkata tegevust vaimse tervise edendamisel, Võru linnal rajada välijõusaali ning Eesti Invaspordi Liidul viia läbi istevõrkpalli treeninguid ning osaleda võistlustel.

Iga Sinilille märk, mille on valmistanud SA Hea Hoog vahendusel vaimsete ja psüühiliste erivajadustega inimesed üle Eesti, on unikaalne käsitöö. Kõikjal Eestis aitavad Sinilille sõnumit ja-märke levitada ning annetusi koguda Naiskodukaitse vabatahtlikud.

Kampaania vältel on lisaks Pärnu Sinilillejooksule võimalik osaleda jooksudel Tartus, Tallinnas, Brüsselis ja Kopenhaagenis ning esmakordselt ka Narvas. Veteranikuu kulmineerub 23. aprillil veteranipäeva tähistamisega Tallinnas Vabaduse väljakul toimuva Veteranirockiga, kus astuvad üles Tanel Padar, Elephants from Neptune, Pedigree, Pööriöö ja ajateenijate bänd Kitarripatarei.

6.-30. aprillini aitavad kõikjal Eestis Sinilille märke ja käepaelade müügiga annetusi koguda Naiskodukaitse vabatahtlikud. Samuti saab Sinilille märke ja käepaelu soetada Selveri ja Coopi kauplustest ning Stockmanni kaubamajast, Apollo raamatupoodidest, valitud ESPAK ehitusmaterjalikauplustest, R-kioskitest, Circle K teenindusjaamadest, Estravel reisibüroodest, Tallinna Lennujaamast, MyFitness spordiklubidest, T-pileti kassadest Tallinna ja Tartu bussijaamadest ning koostöös Itella Smartpostiga ka www.annameau.ee kodulehelt.

Sinilillekampaaniat viib läbi MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing koostöös Naiskodukaitsega. Oma panusega aitavad kampaania õnnestumisele kaasa Kaitseministeerium, Kaitsevägi, Eesti Kaitseväe Veteranid MTÜ, Milrem LCM, Threod Systems, BAE Systems, Nord Arms, Printwise, Elisa, Telia, Smarten Logistics, Itella Estonia, Swedbank, Digiekraanid, Artist Siseraadiod, Minilaod ja Tallinna Kesklinna Valitsus.

Heategevuskampaaniat viivad läbi MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing ja Naiskodukaitse

Vigastatud Võitlejate Ühing MTÜ (registrikood 80364584)
Aadress: Lõkke 4, Tallinn / Kontakt: sinilill.ee@gmail.com / Telefon: +372 55 922 290

punutud käepael+lill VETERANIDE TOETUSEKS!

+372