VETERANIPÄEV

Veteranipäeva tähistamisega 23. aprillil täname ja tunnustame neid mehi ning naisi, kes on sõjalistel operatsioonidel kodust kaugel tugevdanud Eesti julgeolekut ja rahvusvahelist tõsiseltvõetavust, samuti nende perekondi ja lähedasi. Veteranipäev on uus kasvav ja laienev traditsioon, mis sai alguse 2013. aastal. Keskseteks üritusteks on Veteranirock ja Sinilillejooksud.

TEISIPÄEV, 23. aprill

Veteranide poolt lipu heiskamine Narvas päikesetõusul. Heiska lipp Sinagi ning ehime veteranipäeval Eesti meie rahvusvärvidega!

09.00 Hukkunud kaitseväelaste mälestamine Afganistanist Camp Bastionist äratoodud mälestusmärgi juures Paldiskis.

12.00 Tori Eesti sõjameeste mälestuskirikus Jüripäeva jumalateenistus. Veteranide mälestustule õnnistamine, laternate süütamine ning lähetamine haudadele ja vabadusvõitlusega seotud mälestuspaikadele. Pärgade asetamised ja sõnavõtud Püha Jüri ratsamonumendi jalamil. Sõdurieine kiriku hoovis.

15.30 – 20.30 Küünalde süütamine langenute haudadel. Kaplanid viivad Tori kirikus süüdatud mälestustule langenud kaitseväelaste haudadele.

17.00 – 22.00 Veteranirocki militaarmess (Tallinn, Vabaduse väljak).

18.00–19.00 Kann õlut koos kamraadiga  (Tallinn, Klubi Teater, Vabaduse väljak 5) pereliikmetega. Ühine kogunemine kõigile Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranidele Kaitseväe juhataja, Kaitseliidu ülema ja MTÜ Eesti Kaitseväe Veteranide osalusel.

19.00–22.00 Veteranirock 2019. Veteranipäevale pühendatud kontsert (Tallinn, Vabaduse väljak). Esinevad Tanel Padar, Elephants from Neptune, Pedigree, Pööriöö ja ajateenijate bänd “Kitarripatarei”.  Teleülekanne ETV2-s

Veteranide auks peetakse erinevaid sündmusi terve kuu vältel, loe neist täpsemalt SIIN.

Heategevuskampaaniat viivad läbi MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing ja Naiskodukaitse

Vigastatud Võitlejate Ühing MTÜ (registrikood 80364584)
Aadress: Lõkke 4, Tallinn / Kontakt: sinilill.ee@gmail.com / Telefon: +372 55 922 290

punutud käepael+lill VETERANIDE TOETUSEKS!

+372