ANNAME AU 2014

2014. aprillis toimus esimest korda veteranide heategevuskampaania, mis kutsus kandma Eesti Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide toetuseks sinilille rinnamärki.

Esmakordne kampaania oli üle ootuste edukas. Vaid kahe nädalaga koguti üle Eesti eelkõige sinilille rinnamärkide müügiga 67 967 eurot Ida-Tallinna Keskhaigla taastusravikliinikule vigastatud veteranidele vajaliku kõnniabiseadme, antigravitatsiooni tehnoloogial põhineva linttrenažööri ostuks. Annetuste maht võimaldas kliinikul lisaks laia kasutusvõimalusega kõnniabiseadmele soetada ka teisi taastusraviseadmeid, mis on abiks kõigile kliiniku patsientidele.

Kampaania elluviimisele aitasid kaasa sajad Naiskodukaitse vabatahtlikud üle Eesti, kes oma kodukandis ja veteranipäeva üritustel sinilille-ideed tutvustasid ja Sihtasutus Hea Hoog vahendusel käsitsi valmistatud sinilillemärke müüsid.

Edukas tulemus tuli ligi 34 000 sinilillemärgi müügitulust ja teistest annetustest. Suurtoetajana tegi Selver 7000 euro suuruse rahalise annetuse. Ettevõtmise õnnestumisele aitasid koostööpartnerina kaasa veel SEBE, Tallinna Lennujaam, Estonian Air ja Swedbank.

Peamiseks saavutuseks oli siiski võimalus anda suurele hulgale inimestele võimalus näidata sinilillemärgi kandmisega, et Eesti inimesed on uhked oma veteranide üle.

photo-3